A női kézlabda NB II. 16. fordulójában Gyömrőn lépett pályára a Ceglédi Kék Cápák felnőtt és junior csapata. A végső bajnoki helyezések szempontjából fontos és nehéz mérkőzések elé néztek a Cápák. A felnőtteknél  egy hiányosan felálló, gyengébb napot kifogó hazaiak várták a Ceglédet, amit sajnos nem tudtak kihasználni a Cápák. Hiába védett bravúrosan, 50 % feletti!! mutatóval Szegedi Brigitta, hiába lőtt 13 gólt Halasi Réka és hiába vállalta a játékot sérülten is Dobos Renáta, a Kék Cápák támadásaiból ezúttal hiányzott a frissesség, az erő és a lendület. Az akarat megvolt, de hiába vitte a szívük a lányokat, erő nélkül nem megy… Az első félidőben volt olyan szakasz, amit 6-2-re nyertek a Cápák, de a játékrész  utolsó hét percét 5-1 re elvesztették. Az utolsó tíz percben 18-18-nál kettős előnyből sem tudtak gólt szerezni a ceglédi lányok és persze, ahogy az ilyen szenvedéseknél lenni szokott, az utolsó másodpercekben kimaradt az egy pontot jelentő büntető is. Sajnos a junior mérkőzésre a meghatározó játékosoknak végképp nem maradt ereje, vereséget szenvedtek és a továbbiakban a dobogós helyezések helyett a középmezőnyben versenyezhetnek majd. Jakab Lászlót CKK SE elfoglaltsága miatt ezúttal Bíró Balázs helyettesítette a kispadon, aki remekül „meccselt”, majd értékelte a látottakat:

– Ez egy rangadó szagú találkozó volt, melyen két hasonló erősségű csapat találkozott. Nagyot küzdöttek a lányok, de támadásban kicsit erőtlenek és határozatlanok voltunk. 20 kapott góllal Gyömrőn lehetett volna nyerni, de több fontos helyzetben hibáztunk és a végén már dekoncentrálságot és fáradtságot is éreztem a lányokon. Nagyon sajnálom. A küzdésükért dicséret illeti a lányokat, de csak ezért… Még az utolsó támadásunkban is megvolt a lehetőségünk, hogy pontot szerezzünk, sajnos nem sikerült.

Gyömrő VSK – Ceglédi Kék Cápák 20 – 19 ( 12 – 10 )

Gyömrő 50 néző, vezette Budai-Bock Krisztián, Varga Péter

Cegléd: Szegedi Brigitta, Juhász Bernadett(kapusok), Halasi Réka 13(6), Dobos Renáta 3, Tóth Adrienn 2, Mester Szabó Anett 1, Mihály Evelin, Vígh Cintia, Bimbó Bianka, Györe Lilla, Hörömpő Dóra, Kőmíves Beáta

Hétméteresek: 5/3, illetve 7/6

Kiállítások: 6 illetve 8 perc

Junior mérkőzés:

Gyömrő VSK – Ceglédi Kék Cápák 26 – 19 ( 13 – 10 )

Ceglédi gólok: Tóth Adrienn 9, Asztalos Dóra 3, Mester Szabó Anett 2, Bimbó Bianka 2, Mihály Zsanett 1, Patai Laura 1, Mihály Evelin 1