Budapest azon belül az Angyalföldön a Vasas Baross utcai sportcsarnokában rendezték az immár hagyományosan nagy létszámú  mezőnyt felvonultató Újonc Nyílt Nemzetközi Asztalitenisz Bajnokságot. A versenyszámok szerint U11 és U13-at rendeztek csapat és egyéni versenyszámokban mindkét nem részére.

A Szuperinfó-CVSE két játékosa is indult. U13-ban Tótin Kristóf Szekszárdi társával csapatban Ócsai Máté csapatban és egyéniben egyaránt érdekelt volt. Kristóf még most lesz 11 éves számára a tapasztalatszerzés volt a cél sajnos gimnáziumi felvételi időpontja nem tette lehetővé hogy egyéniben a saját korcsoportjában induljon. Máté csapatban nyolc közé került,sajnos itt is a partnerét le kellett cserélni és így nem sikerült az érem.
Egyéniben szenzációs játékkal menetelt a főtáblán minden ellenfelét 3:0 arányban győzte le egészen a döntőig.Itt is már 2:0-ra vezetett sőt 7:1-re de elég volt egy kis megingás és a tempóból való visszavétel és portugál ellenfele vérszemet kapott és végül 3:2-re nyert. Győzelemmel felérő második hely volt ez a játék képe alapján Máté volt aznap a legjobb. Minden gratulációt megérdemel Fodor Árpád a Szuperinfó-CVSE edzőjével egyetemben hiszen ő ült mögötte az egyéni versenyszám során és adott tanácsokat. Máté letette névjegyét a nemzetközi porondra és az első lépés megtörtént hogy egy igazán szép sportkarrier elkezdődjön…