A Női Kosárlabda NB I alapszakaszának utolsó fordulójában szombaton az éllovas Sopront fogadta a 6. helyen végző CEKK. Aki előre azt gondolta, hogy sima vendég győzelem születik, az  nagyot tévedett. A Cegléd ismét remekül küzdött az egész mérkőzésen. Két perc után időt kellet kérnie Sterbenz Lászlónak, mert az eredményjelző bizony 7-0-át mutatott. A második negyed elején a Sopron húzott be egy 8-0-ás szériát, átvették a vezetést, amit a nagyszünetig meg is tartottak. Óriási csatát hozott a harmadik játékrész és a lelátóról úgy tűnt, csak azért nem tudta visszavenni a vezetést a CEKK, mert a bírói trió mindenben támogatta a vendégeket. 73-74-es állásnál, tíz másodperccel a vége előtt Makszimovicsot ketten is faultolták a soproni palánk alatt, a sporik sípja néma maradt. Zúgott a csarnok a „mocskos csalók” rigmustól.  Lehet, hogy nem az elfogultságuk miatt bőszültek fel a ceglédi szurkolók…

CEGLÉDI EKK – UNIQA Sopron 73 – 75 ( 27-26, 17-21, 15-15, 14-13 )
Cegléd 300 néző, V: Papp P., Balog Gy., Vida B.

CEGLÉD: Medgyessy 5, Szabó II. 3/3, KATONA 15/3, SKORIC 20/6, MAKSIMOVIC 17, Cserék: Szepsi 2, Serbán 6/3, Ruttner Zs. 5, Filipowicz V. , Kobolák, Vezetőedző: Cziczás László

SOPRON: Fegyverneky 10/3, HONTI 12, Dubei , PETERS 15, Krnjic 10, Cserék: Crvendakic 12/3, Ciglar 2, Simon 8/3, Zsovár , Wninger 3, Határ 3, Vezetőedző Sterbenz László

Az eredmény alakulása: 3.p.: 7-0, 5.p.: 14-4, 7.p.: 21-12, 12.p.: 27-33, 16.p.: 33-42, 24.p.: 48-49, 28.p.: 53-58, 33.p.: 65-62, 36.p.: 69-68

MESTERMÉRLEG:

Cziczás László: Szorongatjuk, szorongatjuk a nagyokat, remélhetőleg nem sok kell hozzá, hogy el is tudjuk őket kapni. Maximális gratuláció a lányainknak!

Sterbenz László: Gyalog galoppban legfeljebb a döntetlent tudjuk felajánlani, esetleg szerencsével nyerünk. Alig tudtuk a gyors kosárlabdánkat játszani.