A múlt héten is folytatódott a VBW CEKK Cegléd decemberi meccs dömpingje. Az Elefántkölykök ismét két bajnokit is játszottak. Szerdán Győrben léptek pályára, ahol vereséggel zártak, majd vasárnap tévés meccsen úgy győzték le a Csatát, hogy a záró negyedben csupán három pontot dobott ellenfelük. A Nemzeti Sport tudósítása:

UNI GYŐR MÉLY-ÚT–VBW CEKK CEGLÉD 93–60 (19–10, 24–7, 29–22, 21–21)

Győr, zárt kapuk mögött. Vezette: Kapitány, Minár, Varga-Záray

GYŐR: KIESEL 16, DUBEI 15/9, Dombai 8/3, TÖRÖK Á. 11/3, Mompremier 8. Csere: Keita 2, Barnai 5, WENINGER 17/6, Lass 7/3, Varga Zs., Révész B. 4/3, Mansaré. Edző: Iványi Dalma

CEGLÉD: ORTIZ 15/3, Szirony 3/3, Szotiriu 8, Moore 9, BOZÓKI 17/6. Csere: McBryde 6/3, Révész L., Kobolák, Ruják N. 2, Gorjanácz, Viszmeg, Filipowicz. Edző: Konsztantinosz Keramidasz

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–0. 7. p.: 17–2. 14. p.: 30–13. 18. p.: 39–17. 24. p.: 51–26. 27. p.: 59–34. 32. p.: 76–46. 35. p.: 82–51

MESTERMÉRLEG

Iványi Dalma: – A jó ritmusú kezdésünk megzavarta és előkészítetlen dobásokra kényszerítette a Ceglédet. Különösen az első félidőben szellemes támadásokkal találtuk meg az ellenfél gyengébb pontjait. A Cegléd ugyanakkor annál sokkal jobb csapat, mint amit ezen a mérkőzésen mutatott magából.

Konsztantinosz Keramidasz: – Nagyon nehéz periódusban vagyunk, a betegségek és a karantén óta nem tudunk magunkra találni. Amíg nem leszünk képesek gyorsabb és energikusabb játékra, addig aligha lehetünk eredményesebbek.

VBW CEKK CEGLÉD–LUDOVIKA-FCSM CSATA 80–56 (18–20, 23–18, 13–15, 26–3)

Monor, zárt kapuk mögött. V: Mészáros, Pozsonyi, Balogh Gy.

CEGLÉD: ORTIZ 23/9, Révész L., Szotiriu 8/3, Kobolák 2, MOORE 20. Csere: Szirony 2, McBryde 8, BOZÓKI 17/9, Ruják N., Gorjanácz, Viszmeg, Filipowicz. Edző: Kosztasz Keramidasz

CSATA: Horváth B. 15/6, Böröndy V. 13/6, Mányoky R. 2, Hegedűs 2, ZEMPARE 15/3. Csere: Angyal B. 9/6, Gyöngyösi, Angyal N., Balogh L., Rakita. Edző: Tursics Krisztián

Az eredmény alakulása. 5. perc: 12–8. 10. p.: 18–20. 14. p.: 29–27. 18. p.: 39–29. 20. p.: 41–38. 24. p.: 49–43. 27. p.: 54–45. 30. p.: 54–53. 33. p.: 64–53. 38. p.: 76–56

Kosztas Keramidasz: – Végre megtaláltuk védekezésben a ritmusunkat a harmadik negyed közepén, amikor védekezést váltottunk és ez mindenképpen döntőnek bizonyult. Ez volt a kulcs, illetve hogy a passzok pontosak voltak a labdaszerzések után. Megpróbáltuk a legjobbat nyújtani, amit tudtunk, mert nagyon fontos volt nekünk ez a győzelem.

Tursics Krisztián: – Gyakorlatilag hat-hét emberrel dolgoztuk végig az egész mérkőzést. Sokáig meccsben voltunk, és amit szerettünk volna, azt nagyon szépen megcsináltuk. A negyedik negyedben elfogyott a szufla és egyszerűen nem találtunk be. Gyakorlatilag felőrölt minket az ellenfelünk, elismerésem a Ceglédnek, megérdemelt győzelmet aratott.