A női kosárlabda NB I rájátszásának második mérkőzésén csütörtökön a Sopron lépett pályára Cegléden. Az előző napi soproni mérkőzés után, melyen a hazaiak nyertek, mindenki papírforma mérkőzést várt, pedig a CEKK nem adta olyan könnyen a győzelmet a bajnoknak.  A Ceglédi Elefántkölykök  oroszlánként küzdöttek a negyeddöntő második mérkőzésén. A vendég Soproniak enerváltan kezdtek, amit a Cegléd ki is tudott használni és nagy meglepetésre szinte végig vezettek a 18. percig. A nagyszünet előtt a lepattanó szerzésben javítottak a vendégek, de így is csak négy pont előnyt tudtak összegyűjteni a második félidőre. A harmadik negyed már Dávid és Góliát küzdelmét hozta, megmutatkozott a két csapat közötti játékosálllománybeli különbség és a végeredményt tekintve papírforma győzelmet aratott a Sopron és 2-0-ra megnyerte a négy közé kerülésért vívott párharcot.
CEGLÉDI EKK – UNIQA EUROLEASING SOPRON  53 – 78 ( 18-15, 14-21, 9-25, 12-17 )
Cegléd 100 néző, V : Fodor A., dr Varga Z., Gyuris P.

CEGLÉD: Hadzovic 6, Gorjanacz 4, SKORIC 10, Serbán 3, BOZÓKI 13/6, Cserék: Szepsi 2, RUTTNER ZS 6, Kobolak 2, Lengyel D. Szabó II. D. 7/3 Edző : Cziczás László

SOPRON: Ciglar 4, Gaucher 8, HARTLEY 16/3, Crevendakic 10/3, Stankovic 9, Cserék: Simon Zs. 2, Krnjic 6, Zsovár 9/9, Licskai 2, Weninger 3/3, Krivacevic 9, edző: Sterbenz László

Az eredmény alakulása : 3.p.: 3-2, 6. p.: 9-6, 10.p.: 18-15, 13. p.: 22-22, 16.p.: 28-28, 18.p.: 32-30, 22.p.:34-44, 25.p.: 36-50, 32.p.: 45-61

Kipontozódott : –

MESTERMÉRLEG:

Cziczás László : Hősiesen küzdöttek a lányok, minden dicséretet megérdemelnek.

Sterbenz László : Munka nélkül sehol sem adnak sikert. Meg kellett dolgoznunk a sikerért, a Cegléd ügyesen játszott az első félidőben. A második félidőben sikerült dominálni a palánkok alatt és a játék sebességében.