Nagy csatában kapott ki a VBW CEKK Cegléd az eddig még veretlen és tabella első Szekszárd otthonában. A második fordulóból vasárnapra halasztott találkozón két negyedet is megnyert a 14 pontos hátrányból felálló Cegléd, de a végjátékban 66-65 után nem tudták megfordítani az eredményt. A Nemzeti Sport tudósítása:

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–VBW CEGLÉDI EKK 72–67 (26–16, 13–16, 15–12, 18–23)

Szekszárd, 700 néző. V: Papp, Győrffy, Fodor

SZEKSZÁRD: Studer Á. 3/3, Theodoreán, Erkic 6, Mansaré, MCCALL 19. Csere: BÁLINT R. 13/6, KRNJICS 12, Oblak 8/3, Gereben 11. Edző: Djokics Zseljko

CEGLÉD: MEDGYESSY 14/3, Kányási 4, Zsovár 6/6, NAGY-BUJDOSÓ 12/6, Mokango 11. Csere: Popovics 2, KATONA 13, Makszimovics 2, Lelik 3. Edző: Cziczás László

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–2, 6. p.: 13–8, 9. p.: 24–13, 12. p.: 28–18, 16. p.: 34–20, 19. p.: 37–32, 24. p.: 43–37, 27. p.: 50–41, 32. p.: 62–50, 35. p.: 66–58, 37. p.: 66–65, 39. p.: 70–67

Djokics Zseljko: – Kemény meccset játszottunk a Cegléddel. A gyenge dobószázalék ellenére is nyerni tudtunk, köszönhetően a jó csapategységnek. Győzelmünket az elmúlt szezon végén távozó Maja Scsekicsnek és Tamis Dorottyának, valamint a születésnapos Gereben Líviának ajánlanám, aki 18 éves kora ellenére már fontos láncszeme a csapatnak.

Cziczás László: – Örülök, hogy rangadóra és egylabdás meccsre tudtuk kényszeríteni a Szekszárdot. Jó volt látni, hogy ilyen katlanban, tíz pont feletti hátrányból is vissza tudtunk jönni, ami a csapat tartását mutatja.