A női kosárlabda NB I. 5-8. helyéért vívott párharcában vasárnap a Ceglédi EKK hazai pályán fogadta a Szekszárd csapatát. Agresszív védekezés mellett óriási iramot diktáltak a vendégek, amibe ők őrlődtek fel a második negyedben. A CEKK higgadtan kosárlabdázott, taktikusabban játszott és erővel is bírták a játékosok. Gyakorlatilag végig vezetve, magabiztosan nyert a Cegléd. Az egyik fél két győzelméig tartó párharcban 1-0-ra vezet a CEKK. A következő mérkőzésre szerdán Szekszárdon kerül sor.

Ceglédi EKK – Atomerőmű KSC Szekszárd 80 – 63 ( 21-19, 23-11, 18-15, 18-18 )

Cegléd 350 néző, V: Gorka Sz., Kulcsár T., Vida J.

CEGLÉD: MEDGYESSY 13/3, Katona 12, SKORIC 22, Serbán 4, MAKSZIMOVIC 11/3, Cserék: Szabó II. 5, Ruttner Zs. 2, Kobolák 8, Szepsi, Filipowicz D., Filipowicz V. 3/3,  Vezetőedző: Cziczás László

SZEKSZÁRD: Studer Á. 2, Theodorán 4, Scekic 6/3, BARBER 15, Demorovic 6/6, Cserék: Őri 3, MANSARE 14, Rymarenko 11, Studer Zs., Simon 2, Vezetőedző Djokics Zseljko

Az eredmény alakulása: 3.p.: 5-5, 7.p.: 16-9, 13.p.: 27-23, 16.p.: 34-24, 18.p.: 42-26, 29.p.: 62-42, 38.p.: 77-60

MESTERMÉRLEG:

Cziczás László: Végig kontroll alatt tartottuk a mérkőzést, a győzelmünk teljesen megérdemelt. Egy nagyon jó Szekszárdot sikerült legyőznünk, de még csak a félidőnél tartunk…

Djokics Zseljko: Gratulálok a Ceglédnek, vezetnek 1-0-ra ebben a párharcban, ma jobban játszottak. Nekünk nem sikerült megvalósítani a taktikánkat és az első két negyedben nagyon buták voltunk védekezésben, amivel önbizalmat adtunk a Ceglédnek. Gratulálok a csapatomnak, mert az utolsó percig nem adták fel.