A női kosárlabda NB I őszi zárófordulójában csütörtökön Miskolcon lépett pályára a VBW CEKK Cegléd. A szezon előtt Cziczás László edző és öt meghatározó játékos is a DVTK-hoz igazolt Ceglédről, így igazi presztízs csata volt kilátásban, melyen a vendégek a félidőig vezetni is tudtak, de a végső győzelmet nem sikerült megszerezni, amely egyébként jelenleg komoly meglepetés lett volna a bajnokságban. A Nemzeti Sport tudósítása:

Aluinvent DVTK–VBW CEKK Cegléd 79–61 (13–19, 25–21, 19–11, 22–10)

Miskolc, 860 néző. V: Frányó, Balogh Gy., Győrfy

DVTK: MEDGYESSY 15, WALKER-KIMBROUGH 13/3, Kiss A. 3, Skorics 15, MOKANGO 21. Csere: Szabó F. 4, Kányási 2, Eperjesi 2, Sulciute, Zele 4. Edző: Cziczás László

CEGLÉD: Swanier 4, Révész B. 2, Popovics 10/3, DONGUE 14/3, KOBOLÁK 19/3. Csere: Gorjanácz 3/3, Filipowicz, Király A., Böröndy 6, Révész L. 3/3. Edző: Peter Jankovic

Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–6. 7. p.: 7–12. 12. p.: 15–23. 16. p.: 24–35. 18. p.: 34–37. 23. p.: 42–40. 25. p.: 42–45. 29. p.: 51–49. 33. p.: 62–53. 36. p.: 71–56

Kipontozódott: Swanier (27. p.)

Cziczás László: – Tudtam, hogy nehéz mérkőzés lesz, mert a ceglédiek mindent egy lapra tesznek fel. A találkozó első szakaszában sok dobásunk kimaradt, ezért jól jött a nagyszünet, utána egy más csapat jött ki a pályára. Nagyon sajnálom Sulciute bokatörését, ez a szomorú esemény is meccs krónikájához tartozik.

Peter Jankovic: – Harminc percen keresztül jól tartottuk magunkat a nagyon erős DVTK ellen. Az utolsó negyedben elfogytunk, és már elegendő erőnk sem maradt erre a szakaszra.