A női kosárlabda NB I. 3. fordulójának egyetlen pénteki mérkőzésén a VBW CEKK Cegléd a Peac Pécs csapatát fogadta a Gál József Sportcsarnokban. A hazaiaknál sérülés miatt nem lépett pályára Jovana Popovic, Leia Dongue átigazolási papírjai nem készültek el, ezért nem játszhatott,  Révész Boróka pedig az ifjúsági olimpiai szereplése miatt hiányzott. A CEKK fordulatos meccsen végül egyetlen ponttal maradt alul. A Nemzeti Sport tudósítása:

VBW CEKK CEGLÉD–PEAC-PÉCS 70–71 (19–20, 18–15, 15–24, 18–12)

Cegléd, 400 néző. V: Papp P., Pozsonyi, Györfy

CEGLÉD: SWANIER 15, Gorjanácz 4, SVERRISDÓTTIR 15, Király 6/6, HAMILTON-CARTER 16. Csere: Kobolák 10/3, Böröndy D. 4, Révész L. Edző: Peter Jankovic

PEAC: Ruják N. 6/3, Wentzel 6, Simon Zs. 10/6, Tetemondová 11/6, Barnai 3. Csere: Tenyér, Gémes-Sarok 3/3, IMOVBIOH 20, VANLOO 12/6. Edző: Meszlényi Róbert

Az eredmény alakulása: 5. perc: 12–11. 15. p.: 33–25. 25. p.: 42–44. 35. p: 58–66

Kipontozódott: Ruják N. (38. p.)

MESTERMÉRLEG

Peter Jankovic: – Jól kezdtük a mérkőzést, koncentráltak voltunk, és meg tudtuk valósítani, amit elterveztünk. A mérkőzés közepén a Pécs jobban játszott, a harmadik negyedben megfordította az állást, de büszke vagyok a csapatomra, mert az utolsó pillanatig küzdött, nem adta fel.

Meszlényi Róbert: – Kapkodva kezdtünk, de az agresszív védekezésünkkel egálban tudtuk tartani a mérkőzést. A második félidőben lehiggadt a csapat, voltak szép támadásaink, és a védekezésünk továbbra is jó volt, a végjátékot pedig magunknak tettük nehézzé.