A női kosárlabda Európa-kupa 2. fordulójában csütörtökön 14 pontos vereséget szenvedett a VBW CEKK Cegléd a Lyon Asvel vendégeként. A Nemzeti Sport tudósítása:

LYON ASVEL FÉMININ (francia)–VBW CEKK CEGLÉD 76–62 (18–13, 20–20, 22–11, 16–18)

Lyon. V: Van Slooten (holland), Zamora (andorrai), Unsworth (angol)

LYON: Tanqueray 12/12, Salagnac 10, Clark 3/3, Dos Santos 14, Badiane 8. Csere: Pardon 2, Sacko 6, Plouffe 13/3, Turcinovic 4/3, Franchelin 2, Chery 2. Edző: Valery Démory

CEGLÉD: Swanier 7/3, Popovics 18/9, Sverrisdóttir 7/3, Dongue 8, Hamilton-Carter 12.Csere: Gorjanácz 2, Kobolák 8, Révész B., Böröndy D., Filipowicz V. Edző: Peter Jankovic

Az eredmény alakulása. 2. perc: 6–0. 5. p.: 6–7. 6. p.: 11–7. 11. p.: 21–13. 16. p.: 27–25. 19. p.: 36–27. 22. p.: 40–35. 26. p.: 53–42. 30. p.: 60–44. 32. p.: 62–50. 34. p.: 68–50

MESTERMÉRLEG

Peter Jankovic: – A rivális erejéhez képest szoros mérkőzést játszottunk, jó teljesítményt nyújtottunk a sok remek játékossal felálló Lyon ellen. A félidőben csupán ötpontos hátrányban voltunk, de a harmadik negyedben sok hibát követtünk el, tizenhat ponttal elléptek a franciák, ez volt az a szakasz, amely eldöntötte a végkimenetelt. Emellett a Lyon jóval több támadólepattanót szedett le. A negyedik negyedet meg tudtuk nyerni, büszke vagyok a csapatomra, mert egy pillanatig sem adta fel, keményen küzdött.

A csoport másik mérkőzésén: Rutronik Stars Keltern (német)–BLMA (francia) 46–94