A Ceglédi KE izgalmas meccsen nyerte meg a férfi kosárlabda NB I/B zöld csoport döntőjének első mérkőzését Szolnokon, így lépéselőnybe került a párharcban az Újpesttel szemben. Az egyik csapat három győzelméig tartó párharc második találkozóját kedden Újpesten, a harmadikat pedig szombaton 18:30-kor Szolnokon rendezik meg a csapatok.

A hunbasket.hu összefoglalója:

Ceglédi KE – Újpest-MT 83-80

A hazaiak kezdtek jobban, határozottabban, s a nyitó etap közepén 13-7-re elléptek. A szakasz második felére rendezte sorait, s egy 13-6-os rohammal a negyed végén fordított az Újpest. A második etap egyértelműen a Katona Bence (24/6 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz), Varga Dániel (16/3 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda) és Zoran Talley (10 pont – 15 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 eladott labda) pontjaiban bízó, Antoni Csanádot nélkülöző vendég újpesti gárdáé volt, amely a második negyedik remekelve tetemes, 17 pontos előnnyel mehetett pihenőre. Szünet után a Csaba György (16/6 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda), a főleg a mérkőzés elején villogó Mészáros Máté (14/12 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), valamint Tóth Zoltán (12/3 pont, 4 eladott labda) kosaraira alapozó Cegléd fokozatosan csökkentette hátrányát, ám három és fél perccel a befejezés előtt még 6 ponttal vezetett az Újpest. A végjátékban aztán egy 11-2-vel az alapszakasz győztese a maga javára fordította a finálé első összecsapását. Abban, hogy a sokáig vezető újpesti legénység végül alulmaradt, volt némi szerepe az ezen a szinten átlagosnak mondható, nem egészen 70%-os (18/26) büntetőzésének, szemben a hazaiak igen magas (18/21, 85,7%) „találati arányával” a vonalról.

A párharc állása: 1-0 a Ceglédi KE javára.