A női kézilabda NB II. 12. fordulójában vasárnap a Gyömrő otthonába látogatott a Ceglédi Kék Cápák felnőtt csapata. A Cegléd múlt héten az Érd legyőzésével egy helyet javított a bajnoki tabella helyezésén, majd a mostani újabb két pont megszerzésével már a házigazda Gyömrőt is megelőzték. A találkozó elején még „puha” volt a Cápák védekezése, de emiatt jelentős előnyt nem tudott felépíteni a hazai csapat. A szünet előtt utolérték őket a vendégek, majd a második félidőben fizikálisan is a Gyömrő fölé kerekedett a Cegléd és fegyelmezett játék mellett megérdemelten győztek.

Gyömrő VSK – Ceglédi Kék Cápák  21 – 25  (13 – 13)

Gyömrő 100 néző, vezette Czoldán, Kecskeméti

Cegléd: Szegedi Brigitta, Juhász Bernadett(kapusok), Herceg Réka 6, Dobos Renáta 5, Tóth Adrien 5 (3), Kisjuhász Petra 2, Ade Sowunmi 2, Mertlik Mónika 2, Vuletic Suncica 2, Török Melinda 1, Spolmin Roberta, Takács Viktória

Kiállítás: 4, ill. 8 perc

Hétméteres: 5/4, ill. 5/3

Az eredmény alakulása: 10. perc: 6-3, 22. p.: 9-9, 33.p.: 13-15, 38.p.: 16-16, 46.p.: 19-20, 54.p.: 20-24