A férfi kézilabda NB I. 6. fordulójából elhalasztott mérkőzését pótolta Abonyban a Ceglédi KK SE és a Veszprémi KKFT. A Cegléd célja a kiesőhelyről való elmozdulás volt, a Veszprém pedig a még bennmaradó hely pozíciójának a megerősítését szerette volna elérni. A CKK SE hat gólos előnyt szerzett az első félidőben, amit a második harminc percben fokozatosan ledolgoztak a vendégek és végül pontosztozkodással zárult a találkozó. A Cegléd így is eggyel feljebb lépett a kieső helyről, de az első félidő játéka után inkább a Veszprém örülhetett az egy pontnak. A Nemzeti Sport tudósítása:

CEGLÉDI KKSE–VESZPRÉMI KKFT 25–25 (16–10)

Abony, zárt kapuk mögött. V: Medve, Südi

CEGLÉDI: Tamási – Pásztor Á., Mazák 1, Spekhardt 1, NÉMETH B. 4, JUHÁSZ K. 4, SZEPESI I. 6 (2). Csere: Kránitz (kapus), Kiss R. 1, Zakics 2, Gyene 2, Kállai 3, Vranac 1, Teleki. Edző: Nagy Károly

VESZPRÉMI KKFT: Ágoston – Tóth P. 2, Kristóf 2, ÉLES B. 8 (2), VAJDA H. 4, Fazekas G. 5, Hári 1. Csere: Miklós (kapus), Somogyi, Szmetán P. 1, Seregi 2 (2), Bugyáki. Edző: Tombor Csaba

Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–2. 9. p.: 6–3. 14. p.: 9–5. 17. p.: 9–7. 22. p.: 12–8. 27. p.: 14–8. 33. p.: 16–12. 36. p.: 17–14. 42. p.: 19–17. 48. p.: 20–20. 52. p.: 23–21. 56. p.: 24–23. 60. p.: 25–24

Kiállítások: 16, ill. 4 perc

Hétméteresek: 2/2, ill. 5/4

Nagy Károly: – Sajnos az első sorom nem bírta végig a hatvan percet, a cserejátékosaim pedig nem tudták hozzátenni azt a minimális pluszt, amit kellett volna. Hat ziccert hibáztunk az utolsó tíz percben, ami egy ilyen csapat ellen nem fér bele. A Cegléd jelenlegi keretében akadnak, akik nem ütik meg az élvonal szintjét, a legjobbak pedig nem bírják végig.

Tombor Csaba: – Elég tartalékosan érkeztünk Ceglédre, teljes csapattal is nehéz mérkőzés lett volna. Roppant csalódott vagyok az első félidei játékunk miatt, de összességében a döntetlen igazságos eredmény. Ezzel az egy ponttal nagy lépést tettünk a céljaink elérése felé.