A labdarúgó NB III. 36. fordulójában hazai pályán nézők előtt fogadta a Ceglédi VSE a Sényő csapatát. A cegledfoci.hu tudósítása:

Újra nézők előtt játszhattunk a Malomtó szélen, a csapatunk pedig abban a szellemiségben lépett pályára, hogy megszeretnék örvendeztetni a kilátogató szurkolókat.

Már az 5. percben Kovács lövése után védenie kellett a vendég kapusnak, majd a folytatásban munkában tartottuk. Először Pleszkán fejelt mellé, majd Polyák életerős lövését kellett ütnie, végül már ő sem tudott segíteni. A 13. percben Juhász ugratta ki nagyszerűen Damásdit, aki a kifutó kapus mellett végül a kapuba pörgetett! 1:0

A folytatásban is mi maradtunk inkább támadásban és mi voltunk a veszélyesebbek, ennek eredményeként a 36. percben Damásdi beadása után a hosszú oldalon érkező Markó növelni tudta az előnyünket. 2:0

A félidő vége előtt aztán mondhatni, hogy a semmiből szépíteni tudott a Sényől. Egy oldalsó szabadrúgás után Szabó lábára pattant a labda, onnan pedig a kapunkba. Öngól a 41. percben. 2:1

A második félidőre némileg változott a játék képe, nálunk több eladott labda volt a középpályán, több pontatlanság került a játékunkba, ezzel pedig vérszemet kapott a Sényő, akik aktívabbak lettek a második játékrészre.

A 46. és 70. perc között mindkét csapat akadtak lehetőségek, de komoly veszélyt talán egyik sem jelentett a kapukra. A 72. percben azonban Markó előtt adódott egy nagy lehetőség, de lövésébe a kapus hatalmas bravúrral beleütött. Egy perccel később Laczkó is növelhette volna az előnyünket, de hiába tolta el szépen a kapus mellett a labdát, kicsit kisodródott és onnan már csak az oldalhálót találta el.

A 78. percben nagy csend lett a Zsengellér Gyula Sporttelep lelátóján, ugyanis gólt szerzett a Sényő. De ezúttal szerencsénk volt és lesen tartózkodott a gólszerző játékos, így érvénytelen volt a találat. A mérkőzést végül a 85. percben tudtuk lezárni, amikor a jobb oldalon egy tetszetős támadás végén Takács kapta meg a labdát, aki kapásból, bokával lágyan a hosszú felsőbe pörgetett. Nagyszerű gólt volt! 3:1

Lendületes, lüktető mérkőzés volt, ahol a csapat mindent megtett, hogy győzelemmel köszöntse újra a szurkolókat a lelátón, ez végül sikerült is. Szép volt srácok!

Ceglédi VSE – Sényő-Carnifex FC 3:1