A női kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján az eddig még nyeretlen PINKK Pécs otthonában lépett pályára az elmúlt fordulóban a Győrt legyőző VBW CEKK Cegléd, ahol némi meglepetésre a hazaiak nyertek. A Nemzeti Sport tudósítása:

PINKK PÉCSI 424–VBW CEKK CEGLÉD 77–70 (20–16, 25–15, 12–14, 20–25)

Kozármisleny, 100 néző. V: Győrffy, Hervay, Kovács N.

PINKK: Szűcs R. 5, CSUKICS 19/3, SÁNTA P. 12/3, PODRUG 9/3, Jáhni 6. Csere: Markovic 8/6, VÁRI 16, Szűcs L. 2. Edző: Laczka Miklós

CEGLÉD: POPOVICS 13/3, Révész B. 11/6, Gorjanácz 7/3, DONGUE 24, Hamilton-Carter 2. Csere: SVERRISDOTTIR 13/9, Kobolák, Király. Edző: Peter Jankovic

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–3. 6. p.: 8–8. 13. p.: 23–16. 17. p.: 33–22. 23. p.: 47–33. 26. p.: 52–35. 33. p.: 61–51. 37. p.: 67–56

Kipontozódott: Szűcs R. (34. p.), Gorjanácz (39. p.)

Laczka Miklós: – Óriási győzelem ez úgy, hogy összesen nyolcan voltunk, és közülük Szűcs Réka csak tizenöt percet tölthetett a pályán. Már Zalaegerszegen is látszott az előrelépés, most a szívünk és a lelkesedésünk eredményezte ezt a nagyon fontos első sikert.

Peter Jankovic: – A hazaiak energikusan, szívből játszottak. Néhány játékosomon úgy látszott, hajlamos lebecsülni az ellenfelet, pedig az előző meccsek alapján már azt hittem, jó úton járunk. Most lesz néhány álmatlan éjszakám, mert ki kell találni, hogyan tovább.