Magyar idő szerint csütörtök 14:00 órakor játszotta Európa Kupa selejtező mérkőzés visszavágóját a Ceglédi EKK. A múlt heti 22 pontos hazai győzelem után a szibériai Krasznojarszk hoki csarnokában lépett pályára a Cegléd a Jenyiszej otthonában. A CEKK nem őrizgette az előnyét és Oroszországban is remekül kezdte a meccset. Még nem telt el három perc és 5-12-es állásnál hazai időkérésre volt szükség. Ezután kimaradtak a helyzeteink, a vendéglátó feljött 12-12-re, majd Cziczás időkérése után az első negyed utolsó öt percében nem tudott pontot szerezni az orosz csapat és 12-22-vel zárult a játékrész. Nagy-Bujdosó extra pontjaival húzta a csapatot, sőt a CEKK tovább tudta növelni előnyét és Ruttner triplájával a 12. percben 12-25-nél összesítésben már 35 pont előnye volt a magyar csapatnak. A hátralévő időben kiegyenlített játék folyt, lassan csökkent a Cegléd előnye, de csak ezen a mérkőzésen. Az első perc 2-0 után a vége előtt fél perccel vezettek újra az Oroszok, megnyerték ezt a meccset, de a továbbjutó a CEKK! Óriási szenzáció, hogy a Cegléd bejutott az Európa Kupa csoport körébe, így olyan csapatok lépnek majd pályára a Gál József Sportcsarnokban, mint a Szpartak Moszkva és a Macabi Bnot Ashdod.

.

GRATULÁLUNK CEKK!!

JENYISZEJ KRASZNOJARSZK (orosz) – VBW CEKK CEGLÉD 67 – 65 ( 12-22, 14-10, 19-16, 22-17)

Cegléd: Skoric 18, Nagy-Bujdosó 13, Schlemer 9, Maksimovic 9, Katona 6, Medgyessy 6, Ruttner 3, Szepsi 1, Kányási, Serbán, Kobolák, Filipowicz V., Edző Cziczás László