Óriási szenzáció! A női kosárlabda Magyar Kupa elődöntőjében a VBW CEKK Cegléd a Peac Pécs otthonában 1200 néző előtt legyőzte a hazai csapatot, így vasárnap 18:30-kor döntőt játszhat az Uniqua Sopronnal. Az arany meccset az  M4 Sport élőben közvetíti.  A Nemzeti Sport tudósítása a döntőbejutásért vívott csatáról:

A pécsiek a befejező negyedben lefaragták hátrányukat, de az utolsó másodpercben Maja Skorics, a ceglédiek egyik legjobbja újra betalált – ez döntött. A Cegléd története során először vívhat kupadöntőt! A hazaiak remek első negyeddel rukkoltak ki, a 11 pontos előny megnyugtatta a Lauber Dezső Sportcsarnok közönségét, ám a folytatásban fordult a kocka, és a Nagy-Bujdosó Nóra vezette ellenfél utolérte a pécsieket. Sőt a válogatott bedobó 17. pontjával a Cegléd vonulhatott 40–38-as előnnyel a nagyszünetre. A térfélcsere után elhúzott Cziczás László együttese, „bekapcsolódott” a pontgyártásba a pénteken 27 pontot szerző Skorics is. A 64–56-ról induló negyedik játékrész izgalmasan alakult, a hazaiak többször feljöttek két pontra, az utolsó perc is 77–75-tel kezdődött. A litván Egle Siksniute 13 másodperccel a vége előtt egyenlített, és már érett a hosszabbítás, amikor Skorics bedobta a Cegléd győztes kosarát.

„Mi kis csapat vagyunk, a csoda csak annak jön, aki hisz benne. Mindenki nagyon koncentráltan lépett pályára, de csapatkapitányként nekem kell vezérnek lenni” – mondta boldogan Skorics.

WB CEKK CEGLÉD–PEAC-PÉCS 79–77 (15–26, 25–12, 24–18, 15–21)

Pécs, 1200 néző. V: Papp P., Farkas G., Frányó

CEGLÉD: MEDGYESSY 10, Katona Sz. 13/3, Serbán 7, NAGY-BUJDOSÓ 23/6, SKORICS 24/3. Csere: Kányási, Ruttner Zs. 2. Edző: Cziczás László

PÉCS: Fürész 5/3, KUSTER 15, RAKSÁNYI 18/9, JUHÁSZ D. 13/3, Siksniute 6. Csere: Mandics 10/6, Zele 10, Licskai, Szücs R. Edző: Borisz Maljkovics

Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–3. 6. p.: 8–9. 13. p.: 16–30. 17. p.: 30–34. 23. p.: 44–46. 26. p.: 51–46. 33. p.: 70–59. 37. p.: 72–68

Kipontozódott: Zele (34. p.)

Cziczás László: – Mindkét csapat a szívét-lelkét kitette a pályára, ezúttal mi voltunk a szerencsésebbek, és egy szuperklasszis eldöntötte a meccset. Látszott, hogy a negyedik negyedre kicsit elfáradtunk, de úgy gondolom, ha a pénteki győzelmünkre a csoda kifejezést lehetett használni, a szombatira már elfogytak a jelzők.

Borisz Maljkovics: – Akárcsak a bajnokinkon, most is nagy csata volt a Cegléd ellen, sok fordulattal, élvezetes mérkőzést vívtunk. Mivel az NB I-es rájátszásban is ez a párosítás, ott is hasonlóra számítok. A hozzáállásunkkal nem volt probléma, de akad néhány apróság, amelyet még ki kell javítanunk.