Vasárnap a honi női kosárlabda jelenlegi legnagyobb favoritjánál, a Sopron otthonában lépett pályára a VBW CEKK Cegléd. A hazaiak a papírformának megfelelően nyertek. A Nemzeti Sport tudósítása:

SOPRON BASKET–CEGLÉDI EKK 84–51 (20–16, 20–13, 22–8, 22–14)

Sopron, 600 néző. V: Földházi Á., Varga–Záray K.

SOPRON: Fegyverneky 4, TURNER 10/3, Dubei 2, Milovanovics 11/3, Langhorne 9. Csere: JOVANOVICS 9, Salvadores 8/6, Weninger 9/9, CRVENDAKICS 12, Határ 8, Czukor 2, Böröndy D.. Edző: Roberto Iniguez

CEGLÉD: Medgyessy, Kányási 6, Zsovár 4, Makszimovics, MOKANGO 17. Csere: KATONA 12/3, Lelik 4, Popovics 3, Kobolák 5, Ruttner, Filipowicz V., Filipowicz D. Edző: Cziczás László

Az eredmény alakulása. 3. perc: 12–4. 6. p.: 12–12. 8. p.: 14–14. 12. p.: 20–20. 15. p.: 29–22. 18. p.: 36–36. 23. p.: 48–31. 26. p.: 54–34. 29. p.: 62–34. 33. p.: 65–40. 36. p.: 78–51.39. p.: 81–51

Roberto Iniguez: – Az első félidőben gyengébben teljesítettünk, majd egyre jobban belelendült csapatom. A jó védekezést eredményes támadások követték. Fél szemmel már a szerdai Euroliga-mérkőzésre figyeltünk, szeretnénk akkor is jól és eredményesen szerepelni.

Cziczás László: – Egy nagyon erős ellenféllel találtuk szembe magunkat. Próbáltunk helytállni, de látszik a különbség a két csapat és a két európai kupaküzdelem között. Lelkesedéssel próbáltuk pótolni hiányosságainkat, így sikerült.