A női kosárlabda Európa-kupa negyeddöntőjének második mérkőzését hazai pályán játszotta csütörtök este a VBW CEKK Cegléd. A múlt héten Kassán 15 pontos vereséget szenvedett a Cegléd, tehát a továbbjutáshoz legalább ekkora különbségű győzelmet remélt a csaknem ezer kilátogató szurkoló. A zsúfolásig megtelt Gál József Sportcsarnokban helyet kaptak a kassai szurkolók is és bizony Trianonra gondolva nem volt jó érzés látni, hogy szlovák zászlót lengettek az egytől-egyig nem magyar anyanyelvű szurkolók. Ha kicsit pimaszak akarunk lenni, akkor viszont örülhetünk, mert szlovákok szurkoltak egy magyar város csapatának. Cziczás László vezetőedző ígéretéhez híven komolyan neki ment a Cegléd a vendég csapatnak. Néhány perc alatt 7 góllal vezettek, de a Kassa második negyedben nyújtott extra védekezésének köszönhetően  a nagyszünetben már ők vezettek 11 ponttal. A Cegléd végig remekül küzdött, de vereséget szenvedett a jobb erőkből álló Kassától. Egy kicsit azért gratulálhatunk a játékvezető küldőknek is. A három spori egy horvát egy román! és egy cseh! nemzetiségű hölgy trió volt. Persze ilyenkor azt szokták mondani, hogy nem rajtuk ment el a meccs, mégis jóval többször borzolták a hazai szurkoló kedélyeit, mint a szlovákokét. Fantasztikus érzés volt, amikor a lefújás után néhány perccel a csapat felsorakozott a pályán és a szurkolósereggel együtt elénekelték a Nélküled című dalt.

VBW CEKK CEGLÉD – GOOD ANGELS KOSICE(szlovák)  70 – 77 (22-18, 10-25, 19-10, 19-24)

CEGLÉD: Medgyessy 7, Katona 3, NAGY-BUJDOSÓ 25/12, SKORIC 18 ,Maksimovic 1, Csere: Serbán 10/6, Kányási 5/3, Ruttner Zs. 1, Kobolák, Filipowicz V., Vezetőedző: Cziczás László

KASSA: Bálintová 6, OBLAK 22/12, R. Allen 11/6, Baugh 11, JURCENKOVÁ 14, Csere: Zirková, Stehliková 2, Kupciková 11, Baburová, Janosciková, Blanarová, Vezetőedző: Peter Jankovic

Cegléd, 950 néző. V: Csender A.(román), Tomic J. (horvát), Kucerová I. (cseh)

Az eredmény alakulása. 3.p.: 6-0, 6.p.: 12-5, 10.p.: 20-16, 15.p.: 25-24, 17.p.: 28-35, 24.p.: 37-45, 27.p.: 45-49, 34.p.: 58-61,

Kipontozódott: Allen (34. p.), Serbán (38.p.)

Cziczás László: -Gratulálok a Kassának, szuper csapat, teljesen megérdemelten jutottak tovább! Köszönöm Filipowicz Krzysztofnak, hogy pénzt és energiát nem sajnálva elindította a csapatot az Európa-kupában és a lányok és én is olyan élményeket kaptunk ebben a fél évben, amely egész életünkben el fog kísérni. Amikor három éve elkezdtük, 13 néző volt a meccsünkön, most pedig olyan teltház volt, amit még egy férfi mérkőzésen is megirigyelhetnek.

Nagy-Bujdosó Nóra: – Nagyon örülök neki, hogy idáig eljutottunk, tényleg egy csoda! Sajnálom, hogy most nem folytatódik. Igazából hiányérzetem van, mert nem tudtuk a szurkolóknak megadni azt az örömet, hogy nyert meccsel tudjunk búcsúzni az Európa-kupától. Most már a magyar bajnokságra kell koncentrálnunk, remélem ott folytatódik a csoda…

Peter Jankovic: -Jól védekeztünk, különösen a második negyedben, amikor el is döntöttük a továbbjutás sorsát. Gratulálok a csapatomnak, egy jól küzdő ellenfelet győztünk le.