Az idén Sopron adott otthont a női kosárlabda Magyar Kupa végső küzdelmeinek. A legjobb nyolc csapat csatájában a VBW CEKK Ceglédnek pénteken az „atomerős” Szekszárdon keresztül vezetett volna az útja, de az Elefántkölykök egy extra klasszis harmadik negyed és hosszabbítás után búcsúztak a további küzdelmektől. A Nemzeti Sport tudósítása:

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–VBW CEKK CEGLÉD 75–71 (18–17, 15–16, 9–20, 22–11, 11–7) – hosszabbítás után

Sopron, 600 néző. V: Benczur, Győrffy, Kulcsár

SZEKSZÁRD: Studer Á. 9, Gereben 12, THEODOREÁN 11/9, Mansaré, MCCALL 13/3. Csere: Bálint 10/6, Krnjics 13, Oblak 7, Kiss V. Edző: Djokics Zseljko

CEGLÉD: Medgyessy 8, Kányási 9, Katona 2, Cooper 2, MOKANGO 21. Csere: Zsovár 2, POPOVICS 25/6, Makszimovics 2. Edző: Cziczás László

Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–9. 7. p.: 9–11. 9. p.: 11–17. 14. p.: 24–25. 17. p.: 28–29. 23. p.: 37–39. 25. p.: 40–41. 29. p.: 40–51. 32. p.: 46–55. 37. p.: 51–57. 40. p.: 64–64. 43. p.: 70–67

Kipontozódott: McCall (40. p.), Cooper (42. p.), Kányási (44. p.)

Djokics Zseljko: – Nyertünk, és ez a legfontosabb. Erre készültünk egész héten. Védekezésben többször hibáztunk, ezért lett ilyen szoros a találkozó. Ami a hajrában történt, az a szekszárdi szív diadala.

Cziczás László: – A kosárlabdázás ünnepe volt ez a mérkőzés. Mindkét csapat győzelmet érdemelt volna, de ebben a sportágban ilyen nincs. Nagyon sajnálom, hogy Katona Szidónia a negyedik percben megsérült, vele talán könnyebb lett volna, mert nagyon készült a szülővárosában rendezendő találkozóra.