A női kosárlabda NB I szombati játéknapján a VBW-Cekk Cegléd hazai pályán fogadta az Aluinvent-DVTK Miskolcot. Két hasonló erősségű csapat küzdelmét hozta a találkozó, melyen a vendégek kegyetlenül kihasználták a Cegléd rövidke megingását. A CEKK ma is nagyot küzdött és az első negyedben megszerzett hét pontos előnyükből ötöt meg is tudtak tartani az utolsó játékrészre, ahol két percig nem tudtak betalálni a DVTK kosarába. A tényleg picinyke rövidzárlatot három triplával büntették a Miskolciak és a hátralévő nyolc percben már nem is engedték át a vezetést a Ceglédnek.

VBW CEKK CEGLÉD – ALUINVENT-DVTK MISKOLC 81 – 85 (27-20, 21-23, 23-22, 10-20)

CEGLÉD: MEDGYESSY 13, Lelik, Zsóvár 13/9, Nagy-Bujdosó 8/3, Mokango 13 Csere: Kányási, Katona 2, POPOVIC 19/6, MAKSIMOVIC 13/3, Vezetőedző: Cziczás László

MISKOLC: Szabó 11/6, Bagh 2, Peckova 7/6, Burkholder 8, MELNIKA 15, Csere: Aldazabar, ENGELMAN 16/9, Nagy D. 12/6, ZELE 14/6, Kiss A., Vezetőedző: Stefan Svitek

Cegléd, 550 néző. V: Tőzsér D., Boros T., Gál J.

Az eredmény alakulása. 3.p.: 5-4, 5.p.: 7-8, 9.p.: 20-14, 13.p.: 29-26, 18.p.: 45-39,  26.p.: 60-58, 32.p.: 71-70, 36.p.: 76-76, 39.p.: 79-80

Cziczás László: – Gratulálok a Diósgyőrnek, a második félidőben jobban játszottak nálunk, ezért tudtak győzni. Megyünk tovább, ez csak egy mérkőzés volt…Köszönjük a szurkolóinknak ,hogy ma is ennyien kilátogattak!

Stefan Svitek: – Nagyon jó meccs volt! Nehéz volt itt nyerni, gratulálok a hazai csapatnak is. Az első félidőben nem hagytuk mégy, öt pontnál messzebb menni a Ceglédet, majd a másodikban meg is tudtuk fordítani az eredményt.