A női kosárlabda NB I. idei első ceglédi mérkőzésén szombaton a Sopront fogadta VBW CEKK Cegléd a Gál József Sportcsarnokban. Nagy meglepetésre az első negyedet nyerni tudta a hazai csapat, majd fordított és nyert az eddig még száz százalékos Sopron. A Nemzeti Sport tudósítása:

VBW CEKK Cegléd–Sopron Basket  65–90 (18–15, 21–27, 13–27, 13–21)

Cegléd, 150 néző.  V: Hervay, Vida J., Gál J.

CEGLÉD: Swanier 7/3, POPOVIC 15/3, Révész B. 11, GORJANÁCZ 14/6, Hamilton-Carter 12. Csere: Kobolák 2, Böröndy D. 2, Révész L. 2, Király A., Filipowicz V. Edző: Peter Jankovic

SOPRON: TURNER 19/15, CASAS 12/3, Czukor, CRVENDAKIC 17, ZAHUI 20. Csere:Dupree 12, Dubei 10/3, Weninger, Varga K.  Edző: Roberto Íniguez

Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–4. 6. p.: 11–4. 13. p.: 26–22. 16. p.: 33–28. 22. p.: 39–48. 25. p.: 43–56. 32. p.: 52–73. 38. p.: 62–88

Peter Jankovic: – Jól kezdtünk, okosan játszottunk, de a második félidőben a Sopron megmutatta, milyen minőséget képvisel.

Roberto Íniguez: – Tipikus karácsony utáni mérkőzés volt, amit megnyertünk, és ez jó.