A női kosárlabda Európa-kupa G-csoportjának csütörtöki játéknapján az első forduló két vesztese találkozott Cegléden. A házigazdák múlt heti egy gólos franciaországi veresége után esélyesként várhatták a találkozót, melyhez nélkülözhetetlennek tűnt a néhány napja részleges bokaszalag szakadást szenvedő Nagy-Bujdosó Nóra játéka is és a hatodik percben bizony be is kellett állnia. A kiegyenlített első negyed után extra védekezéssel és javuló dobó százalékkal rukkolt elő a CEKK a második tíz percben, mely 16 pontos előnyt hozott nekik a nagyszünetre. A harmadik negyed visszafogott játékát a spanyol csapat orosz játékosának sportszerűtlen viselkedése színesítette. Marina Bas előbb Katona Szidónián szeretett volna tettleg revansot venni, majd többször is mutogatott a közönségnek büntetlenül. A záró játékrészben még faragott hátrányából a Gernika, de egy percig sem forgott veszélyben a Cegléd győzelme.

VBW CEKK CEGLÉD – GERNIKA BIZKAIA (spanyol) 80 – 68 (17-14, 27-11, 17-16, 19-24)

CEGLÉD: Medgyessy 4, Zsovár 6/6, KATONA 15/6, Makszimovics 10, MOKANGO 24, Csere: Popovics 7, NAGY-BUJDOSÓ 10, Lelik, Kányási 4, Vezetőedző: Cziczás László

GERNIKA: Gomez 4/3, Sutherland 11/3, Alston 7 ,PINA 12/3, Bas 18/6,  Csere: Lazaro 4, Molina 6/3 ,Diez, Ariztimuno 6, Vezetőedző: Mario Lopez

Cegléd, 650 néző. V: Perlic (horvát), Sentürk (török), Vavrova (cseh)

Az eredmény alakulása. 4.p.: 8-2, 6.p.: 8-9, 9.p.: 14-13, 13.p.: 21-18, 16.p.: 29-21, 18.p.: 38-22, 27.p.: 57-38, 34.p.: 66-46, 39.p.: 76-65

Cziczás László: – A múltheti egy pontos vereségünk után nagy nyomás alatt játszottunk. Mindenképpen szerettünk volna győzni. Óriási mentális erőt adott, hogy Bujdosó Nóri részleges boka szalag szakadással is vállalta a játékot. Az első félidei komoly védőmunkánkkal eldöntöttük a mérkőzést.

Mario Lopez: – Ilyen dobó százalékkal nem lehet nyerni. Gratulálok a hazaiaknak, a sorozat elején vagyunk, dolgozunk tovább.

Katona Szidónia: – Erre készültünk, tudtuk, hogy kemény meccs lesz és szerencsére győzelemmel jöttünk ki belőle.

Nagy-Bujdosó Nóra: – Tudtam, hogy ez egy nagyon fontos meccs, de nem akarok hős lenni és nem is akarom, hogy ezért dicsérjenek. Csak azért vállaltam a játékot, mert a csapattársaimat annyira szeretem, mint tavaly. Nagyon kellett nekünk a győzelem ,mert a vereségeink után nem volt túl jó a hangulat. Nem lesz könnyű dolgunk, de megyünk tovább. Hogy mit csináltam a fájdalmammal? A bemelegítésnél még nem gondoltam, hogy beállok, de bevettem egy gyógyszert, a többiben pedig az adrenalin segített.