Szombaton itthon játszotta idei első hazai bajnoki mérkőzését a VBW CEKK Cegléd, akik szerettek volna visszavágni mostani vendégüknek a ZTE-nek, ugyanis ősszel „rosszuleső” vereséget szenvedtek Zalaegerszegen. Ennek megfelelően nagyon bekezdett a CEKK. 9-0 és két perc után már időt kellett kérnie Gáspár Dávidnak, de a nagyszünetig sem sikerült felráznia csapatát. A második félidőben már visszavett a Cegléd, de így is magabiztos győzelmet szerezett a csapat.

VBW CEKK CEGLÉD – ZTE NKK  90 – 63  (31-12, 26-17, 16-18, 17-16)

CEGLÉD: KÁNYÁSI 13/3, MEDGYESSY 16, Makszimovics 2, SKORICS 19/3, NAGY-BUJDOSÓ 18/9, Csere: Serbán 4, Katona 14/3, Kobolák 4, Ruttner Zs., Filipowicz D., Fister, Edző: Cziczás László

ZALAEGERSZEG:Nagy D. 8, Böröndy D. 4/3, BURKHOLDER 15/3, Horváth Zs. 2, Hegedűs-Őri 10, Csere: Gáspár-Szalay 6, Orsó 7/6, Böröndy V. 11, Velkey, Jurkó, Vezetőedző: Gáspár Dávid

Cegléd, 450 néző. V: Farkas G., Gorka Sz., Balogh Gy.

Az eredmény alakulása. 3.p.: 9-0, 7.p.: 20-4, 13.p.: 41-16, 19.p.: 54-27, 24.p.: 65-32, 33.p.: 79-49, 37.p.: 84-58

Tippmix-logó-szlogen-e1465459692426

Cziczás László: – Kellő alázattal, maximálisan tisztelve az ellenfelet játszottunk. Nagy fordulatszámon pörögtünk, majd a második félidőre kicsit alábbhagyott a koncentráció, de így is nagyon büszke vagyok a lányokra.

Gáspár Dávid: – Gratulálok a Ceglédnek, akik a játék minden elemében felülmúltak minket. Nem tudom minek köszönhető a mai formánk, talán annak, hogy december 18-án játszottunk utoljára és kiestünk a ritmusból. Megkeressük a hibákat, amiken javítunk majd és folytatjuk tovább a munkát, mert van hova fejlődnünk.