A női kosárlabda NB I 5. helyéért vívott csatájában 22-én pénteken itthon tehet újabb bravúros lépést a sporttörténelmi helyezése felé a CEKK. A Gál József Sportcsarnokban 18:00 órakor kezdődő Peac-Pécs elleni találkozó a Ceglédi EKK utolsó hazai bajnoki mérkőzése is egyben ebben a szezonban. Az egyik fél két győzelméig tartó párharcban egyelőre a vendégek vezetnek 1-0-ra, miután szerdán hazai pályán legyőzték a Ceglédi EKK-t.

A Nemzeti Sport tudósítása a pécsi mérkőzésről:

NŐI KOSÁRLABDA NB I
AZ 5. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS

PEAC-PÉCS–CEGLÉDI EKK 81–70 (28–18, 21–19, 17–13, 15–20)

Pécs, 200 néző. V: Farkas G., Gál J., Fodor A.

PEAC: Eivery 8/6, RAKSÁNYI 17/9, PARKS 10, Zele 2, WILLIAMS 14. Csere: FÜRÉSZ 10/3, Tankovics 10, Szücs 6, Bozóki 4, Gorjanácz. Edző: Roberto Hernandez

CEGLÉD: Medgyessy 9, SKORIC 23/3, Katona 9/3, Serbán 6, MAKSIMOVICS 12. Csere:Kobolák 4, Szabó D. 5/3, Ruttner 2, Szepsi. Edző: Cziczás László

Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–2. 8. p.: 22–12. 13. p.: 36–22. 17. p.: 38–26. 23. p.: 56–42.27. p.: 62–46. 33. p.: 75–53. 37. p.: 81–61

Kipontozódott: Katona (28. p.), Bozóki (34. p.)

Roberto Hernandez: – Sok volt a hullámvölgyünk a mérkőzésen, az első félidőben jól támadtunk, de akadozott a védekezésünk, a másodikban viszont javult a védelmünk, és támadásban teljesítettünk gyengébben. A továbbiakban nem engedhetünk meg magunknak ilyen utolsó negyedet.

Cziczás László: – Teljesen megérdemelt a PEAC győzelme, sajnos mi nem tudtunk úgy teljesíteni mind eddig.