A női kosárlabda NB I. 17. fordulójában szombat este a VBW CEKK Cegléd hazai pályán fogadta az MTK Budapest csapatát. Sok hibával és pontatlan játékkal kezdett a két napja még Kassán Európa-kupa meccset játszó CEKK. A vendégek ennek köszönhetően nyolc ponttal elléptek az első negyedben, melyet nehezen tudott ledolgozni a fáradtnak tűnő hazai csapat. Először a 14.percben tudott vezetni a Cegléd, de a nagyszünetre így is döntetlen állással mehettek a felek. A harmadik negyedben mutatkozott meg a két csapat közötti tudás különbség és Skoric 13 pontjával 18 pontos előnyt épített fel az utolsó negyedre a Cegléd, mely már elégnek bizonyult a találkozó megnyeréséhez.

VBW CEKK CEGLÉD – MTK BUDAPEST 93 – 69 (18-19, 28-27, 27-9, 20-14)

CEGLÉD: MEDGYESSY 17, Kányási 9, SKORICS 30/3, Nagy-Bujdosó 17/6, Makszimovics 5 Csere: Serbán 2, Ruttner Zs. 2, Kobolák 4, Katona 7, Filipowicz, Fister, Vezetőedző: Cziczás László

MTK: Koch 6, Jankó 8, ZSOVÁR 19/6, Benczúrné 10, SZÉKEYL-HORVÁTH 14/9, Csere: Szabó 2, Semsei 6, Wéber, Ambrus 4, Vezetőedző: Nagy Dóra

Cegléd, 450 néző. V:Pozsonyi L., Vida J., Varga-Záray K.

Az eredmény alakulása. 3.p.: 2-5, 6.p.: 4-12, 9.p.: 14-16, 12.p.: 18-24, 16.p.: 31-31, 18.p.: 38-38, 22.p.: 55-49, 27.p.: 67-53, 36.p.: 86-65

Cziczás László: – A hősiesen küzdő MTK ellen három negyedben katasztrófa játékot és egy negyed normál játékot sikerült lehoznunk. Szerencsére ez elég volt a győzelemhez…

Nagy Dóra: – Az első félidőben remek játékot nyújtottunk, a harmadikra elfáradtunk ,de a negyedik is jó volt. Ha egy kicsit több játékosunk lenne, akkor még szorosabb eredményt értünk volna el. Gratulálok a Ceglédnek és sok sikert kívánok nekik a csütörtöki Európa-kupa meccsükhöz!

Medgyessy Dóra: – Nehezen kezdtünk, bennragadtunk az öltözőbe, nem tudtunk kellőképpen felpörögni. Kijött a csapaton egy kicsit a fáradtság. A félidőben rendeztük a sorokat, mindenki odatette magát és megnyertük a mérkőzést.