Gyakorlatilag tét nélkül vágott bele hazai pályán szombaton este a női kosárlabda NB I alapszakaszának utolsó mérkőzésébe a Cegléd, ugyanis az MTK elleni eredmény már nem befolyásolta bajnoki helyezésüket. Persze kötelező volt nyerniük a kék-fehérek ellen, ennek megfelelően 13 ponttal hozták az első negyedet, sőt a másodikban csupán 4 pontot engedtek az addig nem túl acélos ellenfelüknek. A második félidőre aztán leeresztett a CEKK, az MTK egyre lelkesebbé vált és mindkét negyedet megnyerve faragtak tetemes hátrányukból. A 21. percben Medgyessy boka sérülés miatt kényszerült kiállni, majd három perccel később, az addig remekül játszó Révész is a bokájához kapott és ápolásra szorult, de ő vissza tudott állni a záró negyedben.

VBW CEKK CEGLÉD – MTK 88 – 61 (27-14, 23-4, 21-22, 17-21)

CEGLÉD: Medgyessy, POPOVIC 14, RÉVÉSZ 11/3, COOPER 15/3, Mokango 8, Csere: Kányási 12/6, Makszimovic 8, Serbán 7, Kobolák 8, Filipowicz V. 5/3, Vezetőedző: Cziczás László

MTK: Horváth 10/9, Zólyom, SZABÓ F. 13, Adamecz 10/6, CIVITKOVIC 11, Csere: Székely-Horváth 9, Koch 3/3, Szeitl, Szabó B. 1, Wéber 4, Vezetőedző: Nagy Dorottya

Cegléd, 350 néző. V: Fodor A., Rácz Zs., Varga-Záray K.

Az eredmény alakulása. 4.p.: 11-2, 6.p.: 15-7,  14.p.: 39-14, 20.p.: 50-18, 25.p.: 56-27, 46.p.: 79-53

Kipontozódott: Cvitkovics (38. p)

MESTERMÉRLEG

Cziczás László: – Nagyon koncentrált első félidőt játszottunk. Reméljük Medgyessy Dóra sérülése nem olyan súlyos, mint amilyennek látszik!

Nagy Dorottya: – Az első két negyedünk értékelhetetlen volt, majd a második félidei más szisztémánknak és jobb felfogásunknak köszönhetően jött a jó támadójáték és mindkét negyedet megnyertük. Gratulálok a Ceglédnek és további sok sikert kívánok nekik!