Szerdán Győrben játszotta első bronzmérkőzését a VBW CEKK Cegléd. Erre a mondatra sokan már nem kapják fel a fejüket, mondván megint egy élcsapat ellen játszik a Cegléd, pedig a női kosárlabda NB I-ben a harmadik helyért játszani a „kis” ceglédi csapatnak óriási bravúr. A tavaly döntőt játszó, Euroligás házigazda Győr a papírformának megfelelően behúzta a hazai meccsüket és 1-0-ra vezetnek az egyik fél két győzelméig tartó párharcban. A CEKK megint hatalmasat küzdött és egy félidőig tartani is tudták az egyébként nagyon jó napot kifogó Győrt. A második találkozóra 29-én szombaton 19:15-kor Cegléden kerül sor. A Nemzeti Sport tudósítása:

Női NB I 3. helyért, 1. mérkőzés

CMB CARGO-UNI GYŐR–VBW CEKK CEGLÉD 91–64 (19–19, 23–15, 26–19, 23–11)

Győr, 150 néző. V: Győrffy, Gál, Minár

GYŐR: KIESEL 26, Laklóth 6/3, LICHTAROVICS 17/15, Varga Zs. 12, GOREE 24. Csere: Simon Zs. 6, Török Á., Kovács V., Markó, Simon  A.  Edző: Völgyi Péter

CEGLÉD: Medgyessy 11, Katona 10, NAGY–BUJDOSÓ 17/3, SKORICS 15/3, Makszimovics 5. Csere: Ruttner 2, Kányási 2, Serbán, Kobolák 2, Filipowicz. Edző: Cziczás László

Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–9. 7. p.: 12–13. 13. p.: 29–23. 16. p.: 35–27. 25. p.: 52–42. 28. p.: 62–46. 34. p.: 80–58. 37. p.: 87–62

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Győr javára.

Völgyi Péter: – Maximális koncentrációval játszottunk. Bízom benne, hogy hasonló teljesítménnyel Cegléden le tudjuk zárni a párharcot.

Cziczás László: – Nagyon jól játszott a Győr, a két győztes meccsig tartó párharcban vezetést szerzett.