Vasárnap Szekszárdon lépett pályára a VBW CEKK Cegléd felnőtt csapata. A vendéglátók agresszív játéka ellenére szoros első félidőt tudott játszani a Cegléd, de a harmadik negyedben összeszedett hátrányt már nem tudták ledolgozni.

Atomerőmű KSC Szekszárd – VBW CEKK Cegléd  87 – 77  (23-18, 20-23, 25-15, 19-21)

Szekszárd, 900 néző. Vezette: Praksch, Balog, Kovács.
SZEKSZÁRD: Studer Á. 13/9, Eldebrink 21/6, Bálint 6, McCall 12, Bishop 26. Csere: Gereben 2, Kiss, Theodoreán 4, Jovanovic 3, Mansaré. Edző: Djokic Zseljko.

CEGLÉD: Swanier 18/3, Révész B. 8, Gorjanácz 7, Dongue 15/3, Hamilton-Carter 4. Csere: Popovic 18/12, Kobolák 5, Böröndy, Révész L. 2. Edző: Peter Jankovic.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6-4. 6. p.: 17-10. 9. p.: 19-14. 13. p.: 27-28. 16. p.: 35-32. 23. p.: 46-46. 27. p.: 56-52. 30. p.: 68-56. 33. p.: 72-64. 38. p.: 81-75.

Djokic Zseljko: – A nymburki utazás sokat kivett belőlünk. Örülök, hogy nyertünk, de a játékunkkal nem vagyok maradéktalanul elégedett. Dekoncentráltan játszottunk, hazai pályán negyven pontot kapni egy félidő alatt az nagyon sok. Cserepadunk teljesítményével sem vagyok elégedett.

Peter Jankovic: – Leginkább támadásban jeleskedtünk, de védekezésünket sem érheti sok panasz. Ismertük a hazaiak meghatározó játékosait, tudtuk, mire képesek. Megpróbáltuk kivenni őket a játékból, ez az első félidőben sikerült, de mindig jött helyettük valaki más, aki átvette a szerepüket. Nehéz volt így a Szekszárd ellen játszani, de büszke vagyok a csapatomra.