A női kosárlabda NB I idei első fordulójában pénteken a Peac Pécs otthonában lépett pályára a VBW CEKK Cegléd. A cekk.hu tudósítása:

Jól kezdtek a lányok a PEAC csarnokában, de a hazaiak időt kértek, majd felzárkóztak, így a negyed hajrája már szorosan alakult, végül 1 pontos hazai előnnyel zárult a játékrész. A második negyedben folytatódott a fej-fej melletti szoros csata és a nagyszünetre maradt az 1 pontnyi hátrányunk. A harmadik negyedben ehhez újabb 4 pontot tudtak hozzátenni a hazaiak, így már 5 pont volt az előnyük, de az utolsó játékrészt jól kezdtük és ledolgoztuk a hátrányt. Sőt, már több pontos előnyünk is volt, azonban a pécsiek ismét felzárkóztak, majd a végtelenül kiélezett mérkőzés hajrájában megszerezték a győzelmet.

PEAC-Pécs – VBW CEKK CEGLÉD 79–74 (15–14, 17–17, 22–18, 25–25)
Pécs, 250 néző. V: Pálla, Farkas G., Kulcsár T.

PÉCS: MANDICS 21, Wentzel, Rasheed 14/9, Vucsurovics 4, Imovbioh 16. Csere: ROBERSON 12/3, LICSKAI 12/6, Tenyér. Edző: Gabriel Carrasco
CEGLÉD: MEDGYESI 10, Katona 8, KÁNYÁSI 21/3, ZSOVÁR 13/12, Mokango 10. Csere: MAKSZIMOVICS 7, Popovics 5/3. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–8. 6. p.: 6–10. 13. p.: 17–18. 17. p.: 28–29. 23. p.: 37–35. 26. p.: 46–39. 33. p.: 58–57. 37. p.: 62–68

Edzői nyilatkozatok:
Gabriel Carrasco: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, mindkét együttes mindent kiadott magából. A téli szünetben végzett kemény munka meghozta a gyümölcsét, bár ezen a találkozón bármelyik csapat nyerhetett volna.
Cziczás László: – Mindkét együttes nagy erőket mozgósított, fordulatos meccs volt. A végén talán egy-két játékosom dekoncentráltsága döntött a hazaiak javára. Kányási Veronika remek teljesítményét külön kiemelném a többiek küzdeni tudása mellett.