A női kosárlabda NB I alapszakasz mérkőzései után már az elődöntőbe jutásért harcol a VBW CEKK Cegléd. Az egyik fél két győzelméig tartó párharc első mérkőzésén kedden a Győr otthonában nagy csatában veszített a CEKK, de 6-án pénteken este hazai pályán máris javítási lehetősége lesz. Győrben 34-34-es félidő után többször is vezetett a Cegléd, de a hajrában fordítottak a hazaiak. A Nemzeti Sport tudósítása:

CMB Cargo-Uni Győr–VBW CEKK Cegléd 66–62 (14–18, 20–16, 14–17, 18–11)

Győr, 100 néző. V: Földházi, Tőzsér, Frányó

GYŐR: Robinson 6, FIELDS 17/3, Simon Zs. 9/6, Krivacsevic 7, GOREE 11. Csere:STEPÁNOVÁ 13, Laklóth 3/3, Török Á., Nagy-Bujdosó, Czank. Edző: Sandro Orlando

CEGLÉD: Medgyessy 7/3, POPOVIC 14/6, Cooper 8, MAKSIMOVIC 14, MOKANGO 13. Csere: Kányási 4, Zsovár 2. Edző: Cziczás László

Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–10. 7. p.: 9–14. 13. p.: 24–25. 16. p.: 30–25. 18. p.: 32–32. 23. p.: 38–43. 28. p.: 43–47. 32. p.: 48–53. 36. p.: 54–53. 38. p.: 58–53

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Győr javára

MESTERMÉRLEG

Sandro Orlando: – Összességében elégedett lehetek a csapat küzdőszellemével. Amivel nem, az a nagyon sok, védekezés közben elkövetett hiba és felesleges szabálytalanság, amely büntetőhöz juttatta az ellenfelet. Ezen mindenképpen javítanunk kell, mert a ceglédi mérkőzésnek is a védekezés lesz a kulcsa.

Cziczás László: – Idegenben húsz eladott labdával nagyon nehéz meccset nyerni, még a Győrnél jóval gyengébb képességű együttessel szemben is. Azt azért el kell mondanom, hogy nagyon kevesen vagyunk, ketten is sérüléssel játszottak erőn felüli teljesítményt nyújtva. Végül is nagy probléma még nincs, pénteken bízunk a jobb folytatásban, és abban, hogy a párharc végén mi nevetünk.