Újabb minősítési versenyeknek adott otthont a Kaposvári RG Sportcsarnok. Ezúttal szombaton a serdülő kötöttfogású és lány, míg vasárnap a szabadfogású minősítési versenyek zajlottak le a Somogy megyei székhelyen. Az első versenynapon százkilencvenegy kötöttfogású és hetven leány birkózó próbált szerencsét, másnap pedig százhatvankilenc sportoló állt rajthoz. A viadalok az idei évben különösen nagy figyelmet érdemeltek, hiszen júniusban, Győr városa rendezheti meg a 2018. évi Európa-bajnokságot ebben a korosztályban. A Ceglédi VSE TS Integral szombaton 9, vasárnap 3 fővel képviseltette magát. A ceglédiek végül egy első, egy második, kettő harmadik és egy ötödik helyet szereztek. A legjobb eredményt a 38 kg-ban induló Rafael Dániel érte el aki mind a két fogásnemben fel állhatott a dobogóra. Sőt, kötöttfogásban két tus és két technikai tus győzelemmel, magabiztosan nyerte meg a súlykategóriáját.