A női kosárlabda NB I 5. fordulójából elhalasztott mérkőzését pótolta vasárnap este a CEKK, akik a Pinkk-Pécs csapatát fogadták a Gál József Sportcsarnokban. A Cegléd még sohasem tudta legyőzni a vendég csapatot, de most ez a sorozat is megszakadt. Ahogy az mostanában a CEKK elleni mérkőzéseken lenni szokott, hamar időt kért a vendég csapat, mert ismét parádés rajtot vettek a hazaiak. A Pécsnek a további időkérések sem segítettek, minden negyedet elvesztettek és vele a hét mérkőzés óta tartó CEKK elleni veretlenségüket is.

VBW CEKK Cegléd – PINKK-Pécsi 424  87-56 ( 25-10, 24-22, 18-11, 20-13 )
Cegléd, 550 néző, vezette Hegedűs T., Rácz Zs., Sallai I.

CEGLÉD: MEDGYESSY 16/3, KÁNYÁSI 16, NAGY-BUJDOSÓ 9/3, SKORICS 19/6, Makszimovics 6, Cserék: Katona 11/3, Schlemer 4, Szepsi, Serbán 2, Ruttner 2, Fister 2, Vezetőedző Cziczás László

PÉCS: Ruják, Benke 3/3, WHITESIDE 13, Dénes-Sarok 7, Markovics 12, Cserék: Kovalcsik 4, Sánta, Bozóki 3, Szabó II., Ristic 11/9, Sléra, Martonosi 3,  Vezetőedző Laczka Miklós

Az eredmény alakulása: 3.p.: 8-2, 5.p.: 14-2, 9.p.: 24-8, 12.p.: 25-16, 16.p.: 39-26, 22.p.: 57-34, 29.P. 63-42, 36.p.: 74-50

Kipontozódott: Ruják 34.p.

MESTERMÉRLEG:

Cziczás László: – Kicsit tartottam a találkozótól, ugyanis a CEKK történetében még egyszer sem sikerült megverni a Pinkk-et. A lányok nagyon profin álltak hozzá és száz százalékban megvalósították, amit megbeszéltünk. A meccs alatt egy másodpercig sem volt kérdés, hogy ma ki fog nyerni, nagyon boldogok vagyunk! Várjuk a csütörtöki nagy ünnepet, amikor a Moszkva csapatát fogadjuk hazai pályán.

Laczka Miklós: – Az első félidőben a védekezésünk, a másodikban a támadásunk mondott teljes csődöt. Amíg nem kezdünk el csapatként kosárlabdázni, addig nem leszünk jobbak!