A női kosárlabda Európa-kupa 5. fordulójában csütörtökön a belga Namur csapatát fogadta a VBW CEKK Cegléd. A Cegléd a második félidőben fordított és nyert, megszerezve második győzelmét a G csoportban. A Nemzeti Sport tudósítása:

VBW CEKK CEGLÉD–BASKET NAMUR CAPITAL (belga) 69–64 (18–23, 11–17, 16-8, 24–16)

Cegléd, 300 néző.  V: Szmiljanics (szerb), Panov (macedón), Mustapic (horvát)

CEGLÉD: SWANIER 14/6, Stankiewicz 11, Gorjanácz 11/9, Licskai 5/3, HIGGINS 10. Csere: Brezinova 5, Böröndy D. 4, Kobolák 7, Szirony, Révész L. 2
Edző: Gabriel Carrasco

NAMUR: Bestagno 13/3, Vanderwal 8, MESTDAGH 11/9, IMOVBIOH 12, Silva 12. Csere: De Leyn, Geldof 6, Davreux, Baggio 2
Edző: Philip Mestdagh

Az eredmény alakulása. 3. p.: 5–5. 6. p.: 12–16. 9.p: 18-23. 12. p.: 20–26.  15. p.: 21–32. 18. p.: 23-36. 22. p.: 34–40. 26. p.: 32–42. 30. p: 45–48. 33. p: 52-50. 36. p: 57-56.

Gabriel Carrasco: – Rosszul kezdtünk, nem találtuk a ritmust az első két negyedben. A szünet után feljavult a védekezésünk, ami a támadásokhoz is kellő magabiztosságot adott, így fel tudtunk zárkózni és sikerült megnyerni a mérkőzést. Ezzel pedig azt is kiharcoltuk, hogy az utolsó fordulóig él a továbbjutási esélyünk, bár most sokkal fontosabb a hétvégi bajnoki mérkőzés.

Philip Mestdagh: – Nehéz bármit mondani, mert már csak ez az egy esélyünk volt meccset nyerni a csoportban. Az első félidőben jól játszottunk, dobtunk 40 pontot, jól védekeztünk, de a szünet után sajnos nem játszottunk kellően agresszívan. Időnként kézilabdáztunk a triplavonalra felállva, a Ceglédet pedig így nem lehet legyőzni.