A női kosárlabda Európa Kupa G-csoportjának negyedik fordulójában csütörtök este a VBW CEKK Cegléd hazai pályán fogadta a francia Basket Landest.  A Ceglédről a Landeshez igazoló Maja Skoric köszöntése előzte meg a találkozót, hivatalosan most búcsúzott el a CEKK vezetősége a sok szép évet Cegléden töltő játékostól. A továbbjutáshoz mindkét csapatnak nagy szüksége volt a győzelemre és az első félidőben úgy tűnt, a vendégeket jobban nyomja a tét, mert meglepően rossz százalékkal dobtak mezőnyből. Mindössze 35% volt gól a házigazda 50%-ához képest, akik többször is vezettek 4-6 góllal, de a franciák mindig a nyakukon ragadtak. A második félidőben az egyre fáradó ceglédiek nagyot küzdve a 32. percig tartani tudták ellenfelüket, de az utolsó nyolc percet 23-6-ra hozó Basket Landes a végjátékban átgázolt a VBW CEKK Cegléden.

VBW CEKK CEGLÉD – BASKET LANDES (francia) 59 – 76 (22-16, 13-15, 13-20, 11-25)

CEGLÉD: Medgyessy 7, Zsovár 2, Popovic 4, Mokango 9, MAKSZIMOVIC 8, Csere: Nagy-Bujdosó 9/9,  KATONA 16, Kányási 2, Lelik, Kobolák 2, Filipowicz V., Ruttner Zs., Vezetőedző: Cziczás László

LANDES: DUMERC 19/6, Ayim 9, SKORIC 15/3, CASAS 14/3, Bravard 3, Csere: Mlapie 4, Sissoko 2, Plagnard 10/6, Limouzin, Vezetőedző: Cathy Melain

Cegléd, 850 néző. V: Faur (román), Sentürk (török), Vavrova (cseh)

Az eredmény alakulása. 3.p.: 0-0, 6.p.: 10-4, 9.p.: 15-10, 14.p.: 25-24, 17.p.: 31-27, 22.p.: 35-35, 29.p.: 45-49, 32.p.: 53-53, 37.p.: 55-66, 38.p.: 55-72

Cziczás László: – Az elmúlt hónapos csúcs terhelés most jött ki a csapaton. A második félidőben totálisan elkészültünk az erőnkkel és ezt maximálisan kihasználta a nagyon erős Landes.

Katona Szidónia: Csalódott vagyok a vereség miatt, főleg, hogy ilyen nagy arányban kaptunk ki! Ez a francia csapat egy sztár csapat, ezt tudtuk, de nem így készültünk. Idegenben egy ponttal kaptunk ki, itthon vezettünk az első félidőben, jól tartottuk magunkat, de a végére elfáradtunk.

Cathy Melain: – A második félidőre feljavultak a dobásaink és jobban is jobban védekeztünk. Nagyot küzdöttünk, jobban bírtuk erővel és fontos győzelmet szereztünk.