Fontos győzelmet szerzett szerdán hazai pályán a női kosárlabda NB I középmezőnyébe igyekvő VBW CEKK Cegléd. Bár a vendég NKE-Csata rövid ideig vezetni tudott a meccs hajrájában, a Cegléd végig kézben tartotta a találkozót és megérdemelten nyert. A Nemzeti Sport tudósítása:

VBW CEKK CEGLÉD–NKE-FCSM CSATA 72–66 (22–19, 21–13, 13–19, 16–15)

Cegléd, 200 néző. V: Cziffra, Ádám, Györfy R.

CEGLÉD: Swanier 7/3, POPOVIC 21/3, Révész B. 4, Kobolák 10/6, BAUGH 14. Csere: Böröndy D., Gorjanácz 9/9, Hamilton-Carter 5, Révész L. 2. Edző: Peter Jankovic

CSATA: Horváth B., N. Jovanovics 3/3, LELIK 20/9, Barnai 6, Lang 11/3. Csere: NAGY-BUJDOSÓ 20/9, Angyal B., Mányoky 2, Austria 2, Antics 2. Edző: Tursics Krisztián

Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–0. 6. p.: 15–10. 9. p.: 22–15. 13. p.: 29–21. 17. p.: 36–25. 20. p.: 43–32. 23. p.: 45–37. 28. p.: 53–49. 32. p.: 58–55. 35. p.: 60–61. 39. p.: 68–63

Peter Jankovic: – Jól kezdtünk és a saját részünkről a szezon eddigi legjobb védekezését mutattuk be az első félidőben. A másodikra a Csata agresszívabb védekezéssel jött ki, amivel felzárkózott, de jókor érkeztek a tripláink és a végjátékban rutinosan játszottunk. Csapatom végig jól küzdött.

Tursics Krisztián: – Ugyanabba a hibába estünk bele, mint a Vasas ellen. Tizenöt pontos hátrányt csináltunk magunknak úgy, hogy lényegében nem védekeztünk. A második félidőben elkezdtünk kosárlabdázni, futni az eredmény után, aztán fordítottunk is, mint a Vasas ellen, de amíg ezt a védekezést és támadást nem tudjuk kitolni negyven percre, nem fogunk meccset nyerni senki ellen sem. Megérdemelten győzött a Cegléd.