A női kosárlabda NB I. nyitó fordulójában szombaton este a Peac Pécs csapatát fogadta a Ceglédi EKK. A CEKK az első pillanattól kezdve tudatosította ellenfelével, ha pontot szeretne vinni Ceglédről, azért bizony nagyon meg kell dolgozniuk. A házigazdák nekirontottak a Pécsnek, akik a 3. percben  10-0-ás állásnál már időt is kértek. A CEKK végig meggyőző fölényben játszott annak ellenére is, hogy a játékvezetők „fura” felfogása miatt sorra kapták a faultokat(a 17.percben már 13-3 a Pécs javára) és a büntetőket (a félidőben 16-2 a Cegléd ellen).  A CEKK végül magabiztos győzelmet aratott.

VBW CEKK CEGLÉD  – PEAC Pécs 85 – 65  (21-13, 23-25, 25-6, 16-21)

CEGLÉD: Popovic 5/3, MEDGYESSY 8/6, NAGY-BUJDOSÓ 20/15, Lelik 5/3, MOKANGO 17,  Csere: Kányási 7, Katona 8, Maksimovic 4, Zsóvár 8/3, Serbán 3/3, Kobolák, Vezetőedző: Cziczás László

PÉCS: Mandics 4, Raksányi 10/6, Wentzel, Vucurovics 15/3, IMOVBIOH 15, Csere: ROBERSON 17/3, Licskai 4, Szűcs, Tenyér, Vezetőedző: Gabriel Carrasco

Cegléd, 750 néző. V: Györffy, Farkas, Hervay

Az eredmény alakulása. 3.p.: 10-0, 6.p.: 12-5,  12.p.: 21-19, 13.p.: 29-19, 19.p.: 40-35, 23.p.: 50-38, 32.p.: 72-51

Kipontozódott: Nagy-Bujdosó (33.p.)

Cziczás László: – Nagyon fontos, hogy ilyen jól kezdtük a bajnokságot, így nyugodtan tudunk készülni a Diósgyőr elleni jövő szombati rangadóra.

Gabriel Carrasco: – A hazaiak ötven százalék fölött dobták a három és a két pontosat, nehéz megállítani egy ilyen csapatot. Nagyon fiatal csapat vagyunk ,így meccs közben nehéz adoptálódni az ellenfél játékához. Ez a meccs a dobószázalékokról szólt.