A női kosárlabda NB I 19. fordulójában szombaton a Peac Pécs csapatát fogadta a VBW Cekk Cegléd a Gál József Sportcsarnokban. A fordulatos mérkőzésen a 26. percben még vezető Cegléd a hajrában maradt alul és kikapott a vendégektől. A Nemzeti Sport tudósítása:

VBW CEKK CEGLÉD–PEAC-PÉCS 66–76 (17–24, 26–11, 9–19, 14–22)

CEGLÉD: SWANIER 11/3, Révész L. 8, SZOTIRIU 27/21, Kobolák 2, HIGGINS 12, Csere: Licskai 3/3, Böröndy D. 2, Gorjanácz 1, Szirony, Edző: Gabriel Carrasco

Cegléd, 300 néző. V: Cziffra, Kovács N., Nyilas

PEAC: CONWRIGHT 19/3, Wentzel 2, Gémes-Sarok 8/3, UDODENKO 11, BRAVARD 14/6, Csere: SZABÓ F. 11, Hegedűs J. 9, Varga E., Sánta P. 2, Ruják N. Edző: Meszlényi Róbert

Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–4. 7. p.: 13–13. 9. p.: 15–22. 12. p.: 17–7. 16. p.: 27–32. 18. p.: 34–33. 20. p.: 43–35. 23. p.: 47–41. 26. p.: 50–45. 28. p.: 50–51. 31. p.: 54–56. 34. p.: 59-60. 38. p.: 62–72

Gabriel Carrasco: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz és az első félidőben pozitív energiát adott nekünk, hogy jól dobtuk a triplákat. A második félidőben nagyon keményen védekeztek rajtunk, így nehéz volt játszani, és a betegséggel küzdő játékosoknak már nem maradt elég energiájuk.

Meszlényi Róbert: – Nagyon fontos mérkőzés volt mindkét csapat szempontjából. Jól kezdtünk, de aztán volt egy olyan öt percünk, ami remélem soha többet nem fog megtörténni. Nagy előnyből nagy mínuszban zártuk a félidőt, de sikerült rendezni a sorokat, felőröltük a Ceglédet, a végén pedig tartottuk az eredményt és megnyertük a mérkőzést.