Nehéz mérkőzéssel kezdte az idei szezont a CEKK. A női kosárlabda NB I első fordulójában Sopronban lépett pályára a ceglédi csapat. A találkozót egy igazán szoros első negyed után a hazaiak nyerték. A Nemzeti Sport tudósítása:

SOPRON BASKET–VBW CEKK CEGLÉD 96–53 (22–23, 27–14, 29–8, 18–8)

Sopron, 1500 néző. Vezette: Kapitány, Goda, Nagy

SOPRON: Fegyverneky 3/3, Turner 2, Czukor 11/6, ZAHUI 21, HATÁR 13. Csere: Salvadores 2, CRVENDAKICS 19/9, Varga 4, Dubei 11/9, Dupree 4, Weninger 6/6. Edző: Roberto Íniguez

CEGLÉD: POPOVICS 15/3, Swanier 11/6, Révész B. 1, Kobolák 4, SVERRISDÓTTIR 14/9. Csere: Gorjanácz 2, Böröndy 4, Király 2, Révész L., Vasas. Edző: Peter Jankovic

Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–5. 5. p.: 7–8. 8. p.: 14–16. 12. p.: 28–23. 16. p.: 36–28.18. p.: 41–33. 20. p.: 49–37. 22. p.: 53–37. 26. p.: 64–41. 30. p.: 78–45. 33. p.: 82–49. 40. p.:96–53

Roberto Iniguez: – Tipikus idénynyitó mérkőzés volt. A Cegléd jobban kezdett, mint mi, nagyon jó első tizenöt percet produkált. Ami minket illet, az első negyed után kezdtünk el igazán játszani, majd az utolsó játékrészre újból leeresztettünk. Győztünk, de nem lehetek maradéktalanul elégedett.

Peter Jankovic: – Elismerésem a Sopronnak, mert nagyon jól játszott. Erős csapat ellen léptünk pályára. Tizenöt percig tudtuk vele tartani a lépést, de utána megmutatta az igazi arcát, és eldöntötte a mérkőzést.