Nem sok pihenőt kapott a VBW CEKK Cegléd a női kosárlabda NB I pontvadászatában. A győzelemmel záruló szerdai hazai mérkőzés után szombaton a BEAC otthonában lépett pályára a CEKK, ahol magabiztosan vezettek, majd egy rövidke kiengedés után a házigazda csapat 25-5-ös rohammal fordítani tudott, de a végjátékra már nem maradt erejük. A Nemzeti Sport tudósítása:

ELTE BEAC ÚJBUDA–VBW CEKK CEGLÉD 62–68 (22–28, 11–21, 18–3, 11–16)

Gabányi-sportcsarnok, 300 néző. V: Benczur, Balogh Gy., Csabai-Kaskötő

BEAC: Papp K. 7/6, Dúl P. 11, LAKLÓTH 11, BECKLEY 16/9, Mandic 4. Csere: Kovács V. 2, Szabó D. 8, György, Nagy E., Tóth D. 3/3. Edző: Balogh Judit

CEGLÉD: SWANIER 18/6, POPOVICS 21/9, Révész B. 2, Kobolák, BAUGH 14. Csere: Gorjanácz 6, Böröndy D. 3/3, Hamilton-Carter 4, Révész L. Edző: Peter Jankovic

Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–13. 8. p.: 19–22. 13. p.: 23–30. 17. p.: 26–40. 23. p.: 37–49. 28. p.: 45–51. 34. p.: 53–54. 38. p.: 60–63

Kipontozódott: Kovács V. (39. p.)

Balogh Judit: – Papp Klaudia bokasérülése miatt ha nyertünk volna, akkor is túl nagy árat fizettünk volna érte, így, hogy kikaptunk, még inkább.

Peter Jankovic: – Félidőben elmondtam a lányoknak, hogy a mérkőzés nem húsz percig tart, ennek ellenére a BEAC agresszív védekezése megzavart minket. De a végén volt tartásunk, örülök, hogy sikerült megszereznünk első idegenbeli győzelmünket. Jól fog jönni a csapatnak a szünet.