A pénteki hazai mérkőzésével véget ért a Ceglédi EKK idei bajnoki szezonja a női kosárlabda NB I.-ben. A CEKK az ötödik helyért játszhatott a Peac Péccsel. Jól kezdett a Cegléd és a remek védekezésükkel sok dobó hibára kényszerítették a Pécset az első félidőben. A nagyszünet után feljavult a vendégek játéka, pontosabban és gyorsabban játszottak, amivel pontról, pontra növelni tudták az előnyüket. Igaz, most mindkét mérkőzésüket elvesztették az Elefántkölykök, de a megszerzett hatodik hely a bajnoki tabellán  gyönyörű eredmény, amivel  fennállásuk legsikeresebb szezonját zárhatták.

CEGLÉDI EKK – PEAC-Pécs  48 – 63 ( 15-14, 11-10, 10-18, 12-21 )
Cegléd 350 néző, V: Gorka Sz., Radnóti M., Kovács Nimród

CEGLÉD: Medgyessy 6,Skoric 7/3, , KATONA 11/3, Kobolák 4, MAKSZIMOVIC 16, Cserék: Szabó II. 4, Serbán, Ruttner Zs. ,Szepsi, Filipowicz V. ,  Vezetőedző: Cziczás László

PÉCS : EIVERY 9/6, RAKSÁNYI 21/12, Parks 4, Zele 9/3, WILLIAMS 13, Cserék: Stankovic, Fűrész 4/3, Bozóki 3, Szűcs R. , Vezetőedző Roberto Hernandez

Az eredmény alakulása: 4.p.: 6-2, 7.p.: 8-12, 10.p.: 15-12, 13.p.: 20-19, 17.p.: 22-22, 24.p.: 30-31, 28.p.: 33-38, 35.p.: 42-48, 37.p.: 44-55

MESTERMÉRLEG:

Cziczás László: Gratulálok a Pécsnek, megérdemelten szerezték meg az ötödik helyet, de még nagyobb gratuláció jár a saját csapatomnak, akik az egész szezonban parádés teljesítményt nyújtottak. Nagy öröm ennek a csapatnak az edzőjének lenni.

Roberto Hernandez: Az első félidő nagyon nehéz, küzdős volt, nem a szép játékról szólt ,ekkor ki tudtak minket zökkenteni a saját ritmusunkból. A második félidőben már jobban járattuk a labdát, jobban passzoltunk és jobban adtuk mélységbe a centereinknek, amiből sok pontot tudtunk szerezni.