A Női kosárlabda NB I. 3. fordulójának hétközi mérkőzésén a VBW CEKK Cegléd szerdán este a ZTE NKK csapatát látta vendégül a Gál József Sportcsarnokban. A Cegléd a hajráig egálon tudta tartani a mérkőzést, de az utolsó hét percben szerzett három pont nem volt elég a győzelemhez. A Nemzeti Sport tudósítása:

VBW CEKK CEGLÉD–ZTE NKK 65–77 (25–20, 14–19, 17-18, 9–20)

Cegléd, 350 néző. V: Praksch, Fodor A., Balogh Gy.

CEGLÉD: Swanier 9/3, Gorjanácz 12/6, Szirony 2, Brezinová 4, HIGGINS 19
Csere: Kobolák 4, STANKIEWICZ 13, Révész L., Király 2
Edző: Gabriel Carrasco

ZTE: Nagy D. 9/3, Kovács G. 3/3, BURKHOLDER 17/9, HAYES 18/3, HORTI 17/6
Csere: Delic 5/3, Ndiba 8/3, Preisinger
Edző: Molnár József

Az eredmény alakulása. 2. p.: 7–2. 5. p.: 11–10. 8. p.: 18–20. 12. p.: 27–23. 15. p.: 27–33. 18. p.: 31–39. 20. p.: 39–39. 24. p.: 43–46. 27. p.: 48–51. 30. p.: 56–57. 33. p.: 62–62. 35. p.: 63–62. 37. p.: 63–71

Kipontozódott: Szirony (33. p.)

Gabriel Carrasco: – Két részre bontható a mérkőzés. Az első a negyedik negyed közepéig tartott, kiegyenlített játékkal. A hajrában azonban négy tiszta dobást is engedtünk az ellenfélnek, amely ráadásul nagyon jó százalékkal dobta a triplákat, és innen már nem tudtunk visszakapaszkodni.

Molnár József: – Az első negyedben sok pontot engedtünk az ellenfelünknek. A második negyed elejétől rendeztük a védekezést, utána már egál volt a meccs a végéig. A negyedik negyedben még egyet tudtunk emelni a védekezés intenzitásán, ami annyi energiát adott, hogy a támadásainkat sokkal jobb százalékkal fejeztük be, végre volt türelmünk végigjátszani az akcióinkat.