A magyar női kosárlabda-válogatott  a portugálokat fogadta szombaton Pécsett az Európa-bajnoki selejtezősorozat ötödik fordulójában, ahol ezúttal három CEKK játékos is pályára lépett a válogatott színeiben. Medgyessy Dóra 5, Nagy-Bujdosó Nóra 5, Katona Szidónia pedig 3 ponttal járult hozzá a magyar sikerhez. A Nemzeti Sport tudósítása:

NŐI KOSÁRLABDA EB-SELEJTEZŐ

E-CSOPORT, 5. FORDULÓ

MAGYARORSZÁG–PORTUGÁLIA 68–44 (22–13, 17–12, 16–11, 13–8)

Pécs, 2500 néző. V: Vovk (horvát), Yilmaz (török), Kucserova (cseh)

MAGYARORSZÁG: MEDGYESSY 5/3, FEGYVERNEKY 12/6, Simon, Nagy-Bujdosó 5/3, KRIVACSEVICS 8. Cs: Határ 4, Varga Zs. 6, VANDERSLOOT 9, Zele 9, Licskai 3, Dubei 4, Katona 3. Szövetségi kapitány: Stefan Svitek

PORTUGÁLIA: Neves 9/3, Domingues 5, CORREIA 11/6, L. Da Silva 3/3, S. DA SILVA 13. Cs:Viana, Faustino, Livulo 3, Rosário, Escorcio, Bernardeco, Goncalves. Szövetségi kapitány:Ricardo Vasconcelos

Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–3. 4. p.: 7–10. 7. p.: 14–10. 11. p.: 24–13. 16. p.: 35–19. 24. p.: 43–35. 30. p.: 51–36. 33. p.: 59–36. 38. p.: 65–41. 40. p.: 68–42

Stefan Svitek: – Örülünk a győzelemnek, februárban volt a legutóbbi meccsünk, ami hosszú idő. Ott folytattuk a munkát, ahol nyáron abbahagytuk, próbáltuk beépíteni azokat, akik akkor nem voltak velünk. Mindenki pályára került, és harmincnyolc pont érkezett a cseréktől, ez nagyon fontos. A második félidő eleji holtponton sikerült átlendülni, és könnyű kosarakkal tettük magabiztossá a győzelmünket.

Ricardo Vasconcelos: – Huszonhárom eladott labdával nem lehet mérkőzést nyerni. Főleg úgy, hogy összesen négy támadólepattanót szedtünk, ez nagyon kevés. Jobbak voltak nálunk védekezésben a magyarok, támadásban pedig sokszor jelentett problémát a megállításuk.