A férfi kosárlabda NB II sorozatában az elmúlt hétvégén Budapesten játszotta elődöntő mérkőzésének visszavágóját a Ceglédi KE. A hazai egy pontos vereség után a ceglédi fiúk idegenben két ponttal felülmúlták újpesti vendéglátójukat és a bravúrosnak mondható győzelmük után ők jutottak be az országos négyes döntőbe. A CKE tudósítása:

Újpest MT – Cegléd KE 74-76  /18-24,17-12,13-17,26-23/

Cegléd KE: Nemes P. 4, Mondzinger M. 18, Bujáki D.,Dobozy R.,Rezak T. 16/9, Gaál R. 19/6, Berkics M. 8, Szabó N. 13/6, Kalmár B., Demecs M.
Edző: Toth Viktor

Újpest MT:
Tursics M. 27/15, Csaba Gy. 15, Nagy R. 11/9, Czepanecz T. 5, Daru G. 4, Szabó M. 4/3

1Q:
A mérkőzés nem várt ritmusban kezdődött, 10-0-ra az Újpest csapata uralta a mérkőzést. Időkérést követve a 2-18 válasszal szaladtunk vetélytársunknak. A negyedet 18-24 vezetéssel zártuk.
2Q:
Ugyan a második negyedet elveszítettük 17-13-ra, de a negyed végére megtartottuk előnyünket. Az sajnos egy pontra csökkent. /35-36/
3Q:
Hol mi, hol az ellenfél vezetett 1-2 ponttal negyed közben. A végét meghajrázva 48-53-mal vártuk az utolsó negyedet.
4Q:
Ellenfelünk minden felzárkózását visszavertük a végsőkig, míg a végjátékot 69-70-el kezdtük el. Az utolsó percben 74-74-es állással néztünk farkasszemet, majd egy kosár esett az ellenfél gyűrűjébe, ami el is döntötte a mérkőzést és a final-4-ba jutást. A mérkőzés lefújásánál a srácok extázisban ünnepeltek.