A Ceglédi Kék Cápák négy utánpótlás csapata hat bajnoki mérkőzést játszott idegenben a múlt héten, melyek mindegyike  vereség nélkül zárult. Az ifisták ikszeltek a BVSC csarnokban, a serdülők a Reac otthonából kiütéses győzelemmel  tértek haza,  az U14 Nagykátán legyőzte a hazaiakat, majd egy rangadót is nyert a csoportelső Inárcs-Örkény ellen,  az U12 Örkényben 16 góllal verte a hazaiakat, majd 38-al a Tápiószele második csapatát. Eredmények:

ifi mérkőzés:

Tempo KSE-BVSC – Ceglédi Kék Cápák 18 – 18 ( 8 – 10 )

Budapest BVSC Csarnok 30 néző, vezette Bíró, Illyés

Cegléd: Oláh Anna (kapus), Peszeki Laura 11 (6), Farkas Fruzsina 2, Takács Viktória 2, Fehér Natália 2, Benkő Barbara 1, Fedák Antónia, Takó Emese, Simon Anna, Kovács Alíz, Juhász Adrienn, Mód Klaudia, edző Tóth Norbert

Kiállítás: 0, ill. 8 perc

Hétméteres: 1/1, ill. 8/6

Az eredmény alakulása: 8. perc: 3-1, 16.p.: 7-5, 24.p.: 7-9, 34.p.: 9-12, 42.p.: 13-13, 55.p.: 15-15, 53.p.: 15-17

Tóth Norbert edző: – a mérkőzés első 10 percét leszámítva végig vezettünk, bár nem játszottunk jól, szerencsére az ellenfelünknek sem jött ki a lépés, így csak egyenlíteni tudtak! Kicsivel több koncentráció és lelkesedés kellett volna, ahhoz, hogy ne csak egy pontot hozzunk el!

serdülő mérkőzés:

REAC – Ceglédi Kék Cápák 1 – 56 ( 1 – 27 )

Mogyoród 20 néző, vezette Mészáros, Oláh

Cegléd: Oláh Anna 1(1), Semetka Gréta 1 (1) (kapusok), Kökény Hanna 14, Farkas Fruzsina 10 (1), Baricza Viktória 4, Imregi Boglárka 5, Fehér Natália 5, Vágány Noémi 4, Kovács Alíz 4, Takó Emese 4(1),  Kelemen Réka 2(2), Kádár Kata 2, edző Ade Sowunmi

Kiállítás: 4, ill 4 perc

Hétméteres: 1/0, ill. 8/6

Ade Sowunmi edző: – A lányok az első perctől kezdve sportszerűen álltak a mérkőzéshez. A mai nap azokról szólt akik kevesebb lehetőséget kapnak a bajnoki mérkőzéseken. Mindenki önzetlenül, öröm játékkal játszott, így mindenki tudott gólt és egy kis önbizalmat szerezni. És ahogy ígértem mind a kettő kapusnak gratulálok a góljához.

U 14 mérkőzések:

Nagykáta SE – Ceglédi Kék Cápák  8 – 13 ( 5 – 4 )

Nagykáta Sportcsarnok 50 néző ,vezette Ináncsi, Lovász

Cegléd: Semetka Gréta, Marton Georgina (kapusok), Kádár Kata 4, Vágány Noémi 3 (3), Kelemen Réka 2, Kökény Hanna 2, Fehér Dorina 1, Pető Luca 1, Pokorny Szintia, Berényi Norina, Csombai Mirella, Tóth Fruzsina, Spolmin Rebeka, Horváth Evelin, edző Spolmin Roberta

Kiállítás: 0, ill. 0 perc

Hétméteres: 2/1, ill. 4/3

Inárcs-Örkény KC – Ceglédi kék cápák 17 – 23 ( 10 – 8 )

Cegléd: Semetka Gréta, Marton Georgina (kapusok), Kökény Hanna 7(1), Kádár Kata 5, Vágány Noémi 3 (1), Tóth Fruzsina 3, Kelemen Réka 2 (1), Fehér Dorina 1, Pásztor Petra 1, Pető Luca 1, Kapusi Annamária, Horváth Evelin, Spolmin Rebeka, edző Spolmin Roberta

Hétméteres:  3/1, ill. 3/3

Spolmin Roberta edző: – Ez a forduló nem tartogatott könnyű mérkőzéseket a számunkra. Az első meccset a házigazda Nagykáta ellen játszottuk. Sok hibával, kicsit nyögve nyelősen játszottunk, de a második félidő második felében visszatértünk a nyitott védekezéshez, amiből labdákat és könnyű gólokat tudtunk szerezni, így ki is harcoltuk a győzelmet. Általában igaz a fordulóinkra, hogy a második mérkőzésen egész más hőfokon tudunk játszani, mint az elsőn. Ez most is így történt. Az Inárcs ellen már jól összeállt a védekezésünk, fegyelmezettek voltak a lányok, és a támadásunk is jobb volt, mint az első meccsen. Nagyon jól küzdött mindenki mindkét meccsen, gratulálok a lányoknak a győzelmekhez, és a fordulón nyújtott teljesítményükhöz!

U12 mérkőzések:

Inárcs- Örkény KC – Ceglédi Kék Cápák 10 – 26 ( 5 – 12 )

Örkény 100 néző, vezette Apjok, Mestyán

Cegléd: Kovács Emma (kapus), Orlov Katinka 14 (3), Kaposvári Vanda 6, Öhler Laura 4, Csombai Izabella 1, Dengi Csenge 1, Bodor Mónika, Dobozi Luca, Kuszkó Cintia, edző Pudics Zsolt

Kiállítás: 2, ill. 4 perc

Hétméteres: 3/3, ill. 1/1

Tápiószele II. – Ceglédi kék Cápák 7 – 45 ( 1 – 22 )

Cegléd: Kuszkó Cintia (kapus), Kaposvári Vanda 16, Orlov Katinka 16, Dobozi Luca 6, Bodor Mónika 2, Öhler Laura 2, Dengi Csenge 1, Csombai Izabella 1, Kovács Emma 1, edző Pudics Zsolt

Kiállítás : 0, ill. 2 perc

Hétméteres:  –

Pudics Zsolt edző: – A kezdő sorból hiányzott Ferenczi Lili és a bemelegítés közben derült ki, hogy másik alapemberünk Dobozi Luca sem lesz hadra fogható, így kissé megilletődötten kezdtünk a házigazdák ellen. A gyors időkérés helyrerázta a lányokat, az egyenlítés után már jól védekeztünk és az első félidőben meggyőző előnyt szereztünk. A második találkozót az Enuse II. ellen a labdaszerzésekre és a lerohanások gyakorlására használtuk. Arra kértem a lányokat, hogy mindkét meccsen koncentráltan és tudatosan játsszanak és amit megbeszéltünk, azt szinte teljességgel meg is csinálták. Gratulálok a csapatnak!