Három Cápa mérkőzés, három győzelem a női kézilabda NB II-ben. A felnőttek és az ifisták szombaton szomszéd vár rangadót játszottak a Tápiószele csapataival. Előbbi kiütéses győzelmet mért a szebb napokat megért ellenfelére, míg az ifi csapat az utolsó negyedórában nyújtott hősies küzdelemben tudta öt gólos hátrányból megfordítani az eredményt. A serdülők szerdán, kicsit álmoskásan, de magabiztos különbségű meccsen gyűrték le a Bicskét. Mindhárom korosztálynak már csak egy idegenbeli mérkőzése van az idei szezonban.

Felnőtt mérkőzés:

Ceglédi Kék Cápák – Euronovex  39 – 19 ( 20 – 11 )

Cegléd, 120 néző, vezette Molnár, Szenteszki

Cegléd: Juhász, Szegedi (kapusok), Halasi 13 (2), Tóth 10 (2), Sowunmi 5, Botyánszki 3, Vígh 2, Dobos 1, Mihály 1, Petrovics 1, Mester Szabó 1, Kisjuhász 1, Ványi 1, edző Tóth Norbert

Hétméteres: 6/4, ill. 7/5

Kiállítás: 12, ill. 14 perc

Az eredmény alakulása: 14.p.: 11-4, 28.p.: 19-9, 34.p.: 24-9, 47.p.: 33-15

Tóth Norbert: – Az utolsó hazai meccsre tisztes helytállást és remek mérkőzést produkáltak a csajok. Mindenki hozzátett, mindenki játéklehetőséget kapott, gratulálok a csapatnak!

Ifjúsági mérkőzés:

Ceglédi Kék Cápák – Euronovex USE 18 – 17 ( 8 – 12 )

Cegléd, 100 néző, vezette Molnár, Szenteszki

Cegléd: Törőcsik (kapus), Ványi 6, Petrovics 4 (1), Fedák 4 (4), Koncsik 3, Rajkort 1, Mód, Kazai, Kovács, Balogh, Simon V., edző Spolmin Roberta

Hétméteres: 10/5, ill. 5/4

Kiállítás: 4, ill. 8 perc

Az eredmény alakulása: 8.p.: 1-3, 17.p.: 4-7, 21.p.: 8-8, 33.p.: 8-13, 44.p.: 10-15, 49.p.: 15-15, 57.p.: 18-16

Spolmin Roberta: – Az őszi forduló során döntetlent játszottak a csapatok, akkor egy hajszál választotta el a lányokat a győzelemtől. Az első félidőben körülményesen támadtunk, és csak kevesen vállalkoztak, így mindössze nyolc gólt tudtunk szerezni ebben a játékrészben. A második félidő közepétől viszont mintha új éra kezdődött volna a lányok számára a meccsben: sikerült labdákat szereznünk, és az ellenfél hibáit is ki tudtuk használni, ráadásul a kapusunk is hozzá tudott tenni a védéseivel az eredmény alakulásához. Összességében gratulálok a lányoknak a győzelemhez és a küzdéshez egyaránt, és örülök, hogy a szezon utolsó hazai meccsét győzelemmel tudtuk zárni!

Serdülő mérkőzés:

Ceglédi Kék Cápák – Bicskei TC 24 – 13 ( 10 – 6)

Cegléd, 100 néző, vezette Gyimesi ,Horváth

Cegléd: Kopcsa 1, Hornyik (kapusok), Petrovics 5 (1), Takó 5 (1), Peszeki 3, Kökény 3, Kovács 2, Varga 1, Mód 1, Koncsik 1, Farkas 1, Takács 1, Fehér, edző Dávid Sándor

Hétméteres: 3/2, ill. –

Kiállítás: -, ill. 2 perc

Az eredmény alakulása: 9.p.: 5-1, 22.p.: 8-5, 32.p: 15-6, 51.p.: 21-9

Dávid Sándor: – Nagyon visszafogottan és egy színvonal alatti mérkőzést játszottunk egy nálunk jóval gyengébb csapat ellen. Sok gólt kaptunk, sok technikai hibát vétettünk és kevés gólt szereztünk. Úgy érzem, ez a bajnokság mélypontja, remélhetőleg innen már csak felfelé vezet az út…