Mozgalmas héten van túl a Ceglédi Kék Cápák SE, hiszen öt korosztály hét mérkőzést játszott. Öt győzelem született, köztük több értékes bajnoki ponttal és skalppal. A felnőttek folytatták győzelmi sorozatukat és egy remek első játékrész után még egy hullámzó második félidei teljesítmény is belefért. Az ifisták magabiztos játékkal, sok gólt szerezve győzték le a Budafokot, a serdülők könnyedén gyűrték le a Csepelt, megelőzve ellenfelüket a bajnoki tabellán, az U14 kikapott a Tápiószelétől, de a második találkozójukon már nyerni tudtak az Érd Treff ellen, az U12 a Dabas legyőzésével már a negyedik gárdát múlta felül a hét csapatos csoportjában, majd kikaptak a Tápiószelétől.

Mérkőzések és értékelések:

Felnőtt mérkőzés:

Ceglédi Kék Cápák – Csepel DSE 32 – 27 ( 19 – 12 )

Cegléd, 120 néző, vezette Nagy, Oláh

Cegléd: Szegedi Brigitta, Juhász Bernadett(kapusok), Herceg Réka 8, Kisjuhász Petra 7(3), Halasi Réka 5, Vuletic Suncica 5, Mertlik Mónika 4, Dobos Renáta 1, Tóth Adrien 1, Tóth Ágnes 1, Nagyné Dr Vígh Cintia, Mihály Evelin, Mester Szabó Anett

Kiállítás: 14, ill. 12 perc

Hétméteres: 3/3, ill. 5/2

Tóth Norbert edző: – Ez már a harmadik alkalom volt egymás után, hogy egyre jobb kezdéssel indítjuk a mérkőzést. Az első félidőben magabiztosan játszottunk szenzációs kapusteljesítmény mellett, majd a második játékrészben talán a fáradtság miatt már több volt a technikai hiba, de így is volt a lányokban annyi, hogy megtartsuk a 4-5 gólos különbséget. Gratulálok mindenkinek!

Ifi mérkőzés:

Ceglédi Kék Cápák – Budafoki KSE 35 – 23 ( 14 – 12 )

Cegléd, 100 néző, vezette Nagy, Oláh

Ceglés: Oláh Anna (kapus), Takács Viktória 11, Peszeki Laura 8(1), Kovács Alíz 7, Farkas Fruzsina 5, Fedák Antónia 2, Fehér Natália 1, Takó Emese 1, Benkő Barbara, Simon Anna, Juhász Adrienn

Kiállítás: 6, ill. 2 perc

Hétméteres: 5/3, ill. 0

Tóth Norbert edző: – Az ifi csapat rendkívül jól muzsikált. Jó játékkal és gyors gólokkal magabiztos győzelmet arattunk. Tényleg jó volt a csapat, mindenkinek gratulálok!

Serdülő mérkőzés:

A leány kézilabda serdülő III. oszt. Dél csoportjában szerdán este a Csepelt fogadta a Ceglédi Kék Cápák csapata. A bajnoki helyezések alapján rangadónak számító találkozót végül könnyedén nyerte a Cegléd és átvette a vendégek 5. helyét a tabellán.

Ade Sowunmi edző: – Az első pár percet a megszokott görcsösséggel kezdtük, de a  jól összeállt védelem és a jó kapus teljesítménynek köszönhetően sikerült gyors egymás utáni gólokat szereznünk és ez meghozta a kedvünket a játékhoz. Döcögő játékkal, de sikerült megnyernünk a mérkőzést.

Ceglédi Kék Cápák – Csepel DSE 24 – 13 ( 11 – 5 )

Cegléd, 100 néző, vezette Mestyán, Mezei

Cegléd: Semetka Gréta, Oláh Anna (kapusok), Kökény Hanna 7(1), Peszeki Laura 4, Takács Viktória 3, Benkő Barbara 2, Farkas Fruzsina 2(1), Kovács Alíz 2, Takó Emese 2(1), Baricza Viktória 1, Imregi Boglárka 1, Kelemen Réka, Vágány Noémi

Kiállítás 0, ill 2 perc

Hétméteres 3/3, ill. 4/2

U14 mérkőzések:

Ceglédi Kék Cápák – Euronovex USE 12 – 17 ( 5 – 8 )

Cegléd: Semetka Gréta (kapus), Kökény Hanna 8(2), Kádár Kata 3, Pintér Zsófia 1, Héda Lorina, Fehér Dorina, Kelemen Réka, Imregi Boglárka, Pető Luca, Kádár Kata, Horváth Evelin, Tóth Fruzsina, Kapusi Annamária, Vágány Noémi

Kiállítás: 4, ill. 8 perc

Hétméteres: 4/2, ill .8/6

Ceglédi Kék Cápák – Treff 07 SE 20 – 12 ( 12 – 6 )

Cegléd: Semetka Gréta(kapus),  Kökény Hanna 9(2), Kádár Kata 3, Pető Luca 3, Pintér Zsófia 2, Berényi Norina 1 ,Imregi Boglárka 1, Tóth Fruzsina 1, Pokorny Szintia, Fehér Dorina, Spolmin Rebeka, Csombai Mirella, Pásztor Petra

Kiállítás 2, ill. 10 perc

Hétméteres: 4/2, ill. 2/1

Spolmin Roberta edző: – Az első meccset a Tápiószele ellen játszottuk. Jól kezdtük a mérkőzést, mind támadásban, mind védekezésben és a kapusteljesítmény is remek volt. Támadásban még vannak hiányosságaink, amik pótlásán folyamatosan dolgozunk, de összességében jól teljesítettek a lányok, a vereség ellenére gratulálok nekik. A második meccset a Treff csapata ellen játszottuk. Bátran játszottak a lányok, jó volt a támadás is, a védekezés is, és a jó kapusteljesítmény sem maradt el, így tudtunk nyerni. Gratulálok a lányoknak a teljesítményükhöz.

U12 mérkőzések:

Dabas KC VSE – Ceglédi Kék Cápák 19 – 20 ( 9 – 8 )

Cegléd: Kovács Emma (kapus), Orlov Katinka 9(2), Dobozi Luca 7, Ferenczi Lili 3, Bodor Mónika 1, Kaposvári Vanda, Dengi Csenge, Kuszkó Cintia, Csombai Izabella, Öhler Laura, Lázár Anna

Kiállítás: 4, ill. 12 perc

Hétméteres: 2/2, ill. 2/2

Az eredmény alakulása: 6.perc 2-5, 8.p.: 5-5, 14.p: 5-8, 23.p.: 10-8, 28.p.:13-11, 30.p.: 13-13, 32.p.: 15-15, 36.p.: 17-17, 39.p.:18-20

Euronovex USE – Ceglédi Kék Cápák 34 – 14 ( 18 – 8 )

Cegléd: Kuszkó Cintia(kapus), Orlov Katinka 6(2), Dobozi Luca 3, Ferenczi Lili 2, Kaposvári Vanda 2, Bodor Mónika 1, Dengi Csenge, Csombai Izabella, Öhler Laura, Lázár Anna

Kiállítás 6, ill. 6 perc

Hétméteres: 1/1, ill. 6/2

Pudics Zsolt edző: – Szerintem a szezon legértékesebb győzelmét szereztük meg. Nem azért, mert legyőztük a Dabast, hanem azért, mert a lányok végre átlépték az önmaguknak felállított igencsak közeli mentális határaikat. Lám-lám, mégiscsak többre vagyunk képesek, mint azt képzeltük! Fordulatos meccsen többször is vezetett ellenfelünk 2-3 góllal, de annak ellenére sem omlottunk meg, hogy a mérkőzés idő ötödét emberhátrányban játszottuk, hanem kiharcoltuk a győzelmet. Szép volt lányok! A második meccsünkön eredetileg az Inárccsal kellett volna játszanunk, de a szövetség egy nappal korábban „átrendezte” a fordulót. A jó játékot képviselő Tápiószele elleni meccsre nem tudtak ráhangolódni a gyerekek, ráadásul energiánk sem  maradt elegendő, így belefutottunk egy sok hibát hozó, csúnya vereségbe. Ennek ellenére büszke vagyok a csapatra, mert ma sokat léptünk előre!