A Ceglédi Kék Cápák hat korosztálya kilenc bajnoki mérkőzést játszott az elmúlt héten. A felnőttek az éppen tabella első Enusét fogadták Abonyban, ahol nagyon közel álltak a bravúr pontszerzéshez. Az ifisták ezúttal alul maradtak a XVI. Ker. csapatával szemben, a serdülők döntetlent játszottak a Malévval az abonyi csarnokban, az U14 egy gólos vereséget szenvedett Mezőtúron egy erősen véleményes meccsen a házigazdával szemben, majd nyerni tudtak a Kőröstarcsa ellen. Az U12 Dabason nyerni tudott, majd nagy küzdelem után kapott ki a második meccsükön, az U10 pedig Kunhegyesen mindkét bajnokiján nyerni tudott.

Eredmények

Felnőtt mérkőzés:

Ceglédi Kék Cápák – ENUSE 22 -23 ( 12 – 11 )

Cegléd, 120 néző, vezette Kovács, Papp

Cegléd: Szegedi Brigitta, Juhász Bernadett(kapusok), Vuletics Szuncsica 8(3), Pocsai-Halasi Réka 5(3), Tóth Adrien 3, Török Melinda 3, Dobos Renáta 1, Ade Sowunmi 1, Peszeki Laura 1, Tóth Zsófia, Pintér Zsófia

Hétméteresek. 8/5, ill. 6/6

Kiállítások: 10, ill. 4 perc

Az eredmény alakulása: 9. perc: 3-3, 20.p.: 9-6, 28.p.: 11-10, 35.p.: 14-13, 47.p.: 17-19, 54.p.: 22-20

Tóth Norbert: – Ha a tabellát nézzük akkor ez egy tisztes helytállás volt, viszont, ha mérkőzést nézzük, akkor egy győztes mérkőzést engedtünk ki a kezünkből! Nem titok, ezt a lányoknak is elmondtam és ők is tisztába vannak vele, hogy ilyen létszámmal, nagyon nehéz lesz 60 percen keresztül olyan teljesítményt nyújtani, ami elegendő lesz a győzelemhez. Akkor fog sikerülni, ha mindannyian 120%-al pörgünk a mérkőzésen! A küzdéssel nem volt probléma, a védekezés is stabil volt, de a támadás, ami helyenként gyengébb volt. Hiába a küzdés, azért a 2 pont nem jár. De nem lesz könnyebb egy mérkőzés sem. Esetleges bravúr győzelem, győzelmek adhatnak hitet a lányoknak, hogy ezt a tavaszi szezont is sikerrel élhessék meg! Biztos vagyok benne, hogy ezután is mindent el fognak és el fogunk követni azért, hogy győztesen hagyhassuk el a pályát!

Ifjúsági mérkőzés:

Ceglédi Kék Cápák – XVI. KER KMSE 34 – 37 ( 19 – 16 )

Cegléd: Semetka Gréta(kapus), Peszeki Laura 13(3), Tóth Zsófia 7(1), Kovács Alíz 5, Pető Luca 3, Kiss Vivien 2, Pintér Zsófia 1, Bajzáth Zsófia 1, Józsa Luca 1, Baricza Viktória 1, Benkő Barbara, Farkas Fruzsina, edző Ade Sowunmi

Hétméteresek: 4/4, ill. 11/8

Kiállítások: 16, ill. 6 perc

Ade Sowunmi: – Sajnos ez egy nagyon gyenge játék volt. Úgy érzem a lányok nincsenek tisztában mennyire nagy szükség van mindenkire. Vannak akik nagyon akarnak, önmagukból mindent kiadnak és vannak akik csak úgy vannak. Sajnos hosszú idő óta először mondhatom ma kapus teljesítmény sem volt, pedig anélkül hiába küzdenek a mind támadásban mind védekezésben a lányok. Sajnálom, mert megérdemelték volna a győzelmet a lányok

Serdülő mérkőzés:

Ceglédi Kék Cápák – Malév SC  29 – 29 ( 17 – 14 )

Cegléd, 50 néző, vezette Forgács, Imregi

Cegléd: Semetka Gréta, Sila Réka(kapusok), Imbre Anna 7, Pintér Zsófia 6(3), Pesti Gréta 5(1), Kádár Kata 4, Bajzáth Zsófia 3, Kaposvári Vanda 3, Kiss Vivien 1, Kapusi Annamária, Dengi Csenge, Gigor Stella, Medveczky Anna, edző Ade Sowunmi

Hétméteresek: 5/5, ill. 6/4

Kiállítások: 14, ill. 16 perc

Az eredmény alakulása: 11. perc 6-4, 19.p.: 10-10, 26.p.: 14-14, 34.p.: 17-18, 44.p.: 24-21, 51.p.: 26-27

Ade Sowunmi: – Nagyon hullámzó teljesítményt nyújtottak a lányok. Volt aki beteg volt, volt aki csak úgy itt volt mert meccs van és jönni kell. Ez nagyon nem jó hiszen azok akik akarnak küzdenek azokat ez a félvállról veszem hozzáállás kizökkenti. Az első félidőben nagyon lassan melegedett be a csapat de amikor megérkeztek a meccsbe a lányok akkor tudásuknak megfelelő szép játékkal nagyot küzdve megnyerték a félidőt. A második félidőben sajnos újra nem mi akartunk jobban hanem az ellenfél, de szerencsére sikerült 1 pontot menteni….

U14 mérkőzések:

Mezőtúr – Ceglédi Kék Cápák  16 – 15 ( 7 – 6 )

Cegléd: Megyesi Hanna(kapus). Ferenczi Lili 9(1), Kaposvári Vanda 2, Fleischmann Csenge 1, Vágó Réka 1, Petró Zsanna 1, Csombai Izabella 1, László Vanessza, Pintér Léna, Koch Boglárka, Kövecses Judit, Farkas Boglárka, edző Urbán László

Hétméteresek: 2/1, ill. 1/1

Kiállítások: 4, ill. 4 perc

Kőröstarcsa – Ceglédi Kék Cápák 20 – 25 (10 – 13)

Ceglédi gólok:  Petró Zsanna 9(1), Ferenczi Lili 8(1), Fleischmann Csenge 3, Kaposvári Vanda 3, Farkas Boglárka 1, Csombai Izabella 1

Hétméteresek: 3/2, ill. 6/3

Kiállítások: 4, ill. .0 perc

Urbán László: – Az első meccset Sajnos egy gólos vereséggel zártuk ,viszont a lelátón ülők szerint nem mindig úgy számolták a gólokat, ahogy a pályán történt , de nagy csata volt. A második mérkőzést már viszonylag könnyebben hoztuk. A Köröstarcsa csapata jól tartotta magát,  de végül nyertünk. Sok olyat láttam már a lányoktól amit edzésen gyakorlunk, de még mindig az önbizalom hiánya nyomja rá a bélyegét a csapat játékára. Dolgozunk tovább mert sok lányon látom a pozitív fejlődést.

U12 mérkőzések:

Ebben a korosztályban nem jegyzik a gólszerzőket.

Dabas, 70 néző, vezette Bugyi, Kotán

Hort  SE –  Ceglédi Kék Cápák 12 – 19 ( 5 – 8 )

Gyömrő – Ceglédi Kék Cápák 12 – 10 ( 8 – 7 )

Cegléd: Kocsis Anna, Molnár Enikő(kapusok), Manczák Mirjam, Gyura Lelle, Virág Hanna ,Sági Hanna, Bartus Júlia, Temesváry Fédra, Kocsis Kata, Bartalos Jázmin, Jankovics Hanna, Juricza Kinga, Mezei Luca, edző Tóth Adrien

Tóth Adrien: – Az első mérkőzés végeredménye alapján úgy tűnhet, hogy könnyedén nyertünk, viszont egy közel azonos képességű csapattal szemben kellett felállnunk, így nem volt olyan egyszerű dolgunk. Szerencsére szép játékokkal, megfelelő koncentráltsággal, bátran játszottunk és keményen védekezzünk, így megérdemelten győztünk! Sajnos, a második mérkőzésen nem voltunk már ott fejben, elszállt a bátorságunk, nem láttam kemény faultokat, így az előzőhöz hasonló “ki-ki meccsen” mi maradtunk alul. Tudom, hogy nem lehet mindig ebbe kapaszkodni, de tényleg úgy gondolom, hogy ahhoz képest, hogy a ceglédi lányok milyen körülmények közt edzenek, hihetetlen ügyesek és megállják a helyüket a többi csapat mellett, akik megfelelő körülmények közt tudnak edzeni, felkészülni. Összeségében büszke vagyok a lányokra, ismét el tudtam vinni olyan leányzót, aki most játszott először bajnoki mérkőzést és ő is hozzá tudott tenni a szép játékokhoz, úgyhogy ez mindenképp örömmel tölt el minket. Nagyon köszönöm a sok ceglédi szülő szurkolását!

U10 mérkőzések:

Ebben a korosztályban az eredményeket és a góllövőket sem jegyzik.

Tiszaföldvár – Ceglédi Kék Cápák

Dabas – Ceglédi Kék Cápák

Cegléd: Baráth Eszter Bíborka, Mohácsi Tímea, Stummer Róza Anna, Szabó Eszter Gyöngyi, Nagy Luca Panna, Juricza Lilla, Szabó-Surányi Csenge, Túri Vivien

Ebben a korosztályban nem jegyzik a gólokat, így a mérkőzések számszerű eredmények nélkül zárulnak.

Szilágyi József edző: – Első sorban csak gratulálni tudok a lányoknak, nagyon sokat fejlődnek hétről hétre. Öröm velük dolgozni és az is nagyban megkönnyíti a munkám, hogy minden egyes szavamra figyelnek edzéseken és mérkőzéseken is. A csapat magja ebben az évben kezdte a kézilabdát, de ezt leszámítva eddig nem találtak legyőzőre az összecsapásokon, bár ugye ebben a korosztályban nincs eredményszámítás. A hétvégi fordulónkat Kunhegyesen játszottuk, ahol először a Tiszaföldvár majd a Dabas csapata ellen léptünk pályára. Az első összecsapáson a védekezésünk nagyon egyben volt, támadásban voltak pontatlanságok, de az akaratnak köszönhetően ezek a dolgok nem befolyásolták a végeredményt. A Dabas elleni összecsapás, mondhatni hullámzó volt. Láttam nagyon szép dolgokat , viszont láttam ennek az ellenkezőjét szép számban, hogy ne csak mindig a jó dolgokról beszéljek. Az utolsó 3 percben még két gólos hátrányban voltunk, majd megráztuk magunkat és 3 perc alatt megfordítottuk a találkozót. Gratulálok még egyszer a lányoknak, és külön köszönöm a szülőknek hogy ilyen sokan ellátogattak a meccsekre és, hogy a távolság ellenére a ,,HAJRÁ CÁPÁK,, volt a leghangosabb a csarnokban .