Az elmúlt hétvégén a Ceglédi Kék Cápák további három korosztálya kezdte meg a tavaszi bajnoki sorozatát Abonyban, ideiglenes hazai pályájukon. Az NB II.-ben  versenyző felnőttek az FTC U22 csapatát fogadták, ahol 51 percnyi fej-fej melletti csata után a végjátékot 6-2-re, a meccset pedig 30-26-ra vesztették el. Az ifisták szintén komoly küzdelemre kényszerültek a Tököl ellen, nyerni ők sem tudtak, de egy pontot sikerült itthon tartani, míg a serdülők könnyed győzelmet arattak a Tököl korosztályos csapata ellen.

Eredmények:

Felnőtt mérkőzés:

Ceglédi Kék Cápák – Ferencvárosi TC U22 26 – 30 ( 15 – 16 )

Abony, Varga István Városi Sportcsarnok, 120 néző,  vezette Ivanics Patrik, Praczu Luca

Cegléd: Szegedi Brigitta, Juhász Bernadett(kapusok), Pocsai-Halasi Réka 11(5), Tóth Adrien 4, Vuletic Szuncsica 2, Tóth Zsófia 2, Török Melinda 2, Peszeki Laura 2, Ade Sowunmi 1, Dobos Renáta 1, Pintér Zsófia 1, edző Tóth Norbert

Kiállítások: 16, ill. 6 perc

Hétméteresek: 5/5 ,ill. 4/4

Az eredmény alakulása: 4.perc 1-3, 16.p.: 9-9, 25.p.: 14-13, 39.p.: 18-21, 52.p.: 24-24, 57.p.: 24-29

Tóth Norbert: – Megtizedelve, mostmár tényleg családiasan próbáljuk a tavaszi szezon minden egyes mérkőzését megvívni. Tudtuk, hogy a Fradis lányok sokan vannak, gyorsak és lendületesen játszanak. Az első félidőben végig fej-fej mellett haladva, gyenge védekezéssel, sok gólos félidőt produkált mindkét csapat. A második félidőre bentragadtunk az öltözőben és ezt a Fradi ki is használta. Továbbra sem ment a védekezés, viszont a támadójátékunk is akadozott. Talán a mérkőzés utolsó 12 percére volt mondható, hogy elkezdtünk megállító fauktokat adni, viszont a játékvezetés sem mellettünk volt elsősorban, így előszőr egy, majd kettős emberhátrányba kerültünk. Összességében elmondható, hogy hiába vagyunk kevesen, amíg nem tudunk kellő hőfokon játszani, nem leszünk egységesen motiváltak, addig nem lesz sikerünk. Nincs egyszerű helyzetben a felnőtt gárda, de előre kell tekinteni és meg kell tenni mindent, hogy a tavaszi mérkőzéseket pozitívan éljük meg!

Ifjúsági mérkőzés:

Ceglédi Kék Cápák – Tököl 29 – 29 ( 16 – 14 )

Cegléd: Semetka Gréta, Sila Erika(kapusok), Peszeki Laura 14(3), Bajzáth Zsófia 3, Pesti Gréta 3, Farkas Fruzsina 3, Tóth Zsófia 2, Kiss Vivien 2, Baricza Viktória 1, Kovács Alíz 1, Benkő Barbara, Simon Anna, Józsa Luca, edző Ade Sowunmi

Kiállítások: 14, ill. 14 perc

Hétméteresek: 7/3, ill. 9/6

Az eredmény alakulása: 5.perc: 2-4, 14.p.: 6-6, 26.p.: 14-12, 36.p.: 18-18, 56.p.: 28-26

Ade Sowunmi edző: – Szerettük volt a őszi otthagyott pontokat visszavenni, de sajnos csak egyet sikerült. Nagyon sajnálom, mert nagyot küzdöttek a lányok, de biztos vagyok benne, hogy teljes csapattal nyertünk volna. A lányoknak el kell fogadni, hogy ennyi edzéssel igenis fognak hibázni, de fokozatosan belerázodnak és szépen jönnek majd a szebbnél szebb eredmények. Nagyon jó, hogy már nem csak 1-2 emberre tudom építeni a játékot, hanem mindenkire!!! Gratulálok mindenkinek!

Serdülő mérkőzés:

Ceglédi Kék Cápák – Tököl 34 – 17 ( 14 – 9 )

Cegléd: Semetka Gréta(kapus), Pesti Gréta 8(3), Pintér Zsófia 6(1), Kapusi Annamária 5(1), Petró Zsanna 4(1), Imbre Anna 4, Bajzáth Zsófia 3, Dengi Csenge 2, Kövecses Judit 1, Kaposvári Vanda 1, Kádár Kata, edző Ade Sowunmi

Kiállítások: 10, ill. 8 perc

Hétméteresek: 11/6, ill .7/2

Ade Sowunmi: – Kicsit görcsösen kezdtek a lányok ,majd fokozatosan belerázódtak. Nagyon jó volt látni, hogy nem csak a támadásra hanem a védekezésre is szántak energiát. Önmagukat és az izgalmakat legyőzve nagyon jó kezdést produkáltak a szezon második felére. Gratulálok mindenkinek!