Utolsó alapszakasz mérkőzését játszotta az idei szezonban a Ceglédi KK SE. Hazai pályán fogadták a jelenlegi bajnoki tabella második helyezett Csurgó csapatát, akik ellen kis híján csodát tettek a ceglédi fiúk. A mérkőzés első tíz percében 6-2-re megléptek a vendégek, de a következő húsz perc remek ceglédi védekezésének köszönhetően csupán hat gólt tudtak szerezni és a szünetben két góllal már  a CKK SE vezetett. A második játékrészre új felfogásban érkeztek az addig sem hazai pályát fújó játékvezetők és a kellő pillanatokban többször adtak egy-egy ajándék füttyentést a vendégeknek…

CEGLÉDI KK SE – CSURGÓI KK 25 – 29 ( 14 – 12 )

Cegléd 450 néző  V: Bonifert, Oláh V.

Ceglédi KK SE : BARTUCZ – BÍRÓ 8/2, LEPSÉNYI 1, GRBOVIC 5, Tóth N.2, Sipeki, Országh, Csere:  Bősz(kapus), Lászlai 1, Hódi 2,  Gigler 1, Takács 3, Perisic 2, Antal,  Edző Kökény István

Csurgói KK : Pallag  –  GEBHARDT 8, Cavor 1, Ratajec 3, Szöllősi 1, Ostroushko1, Gazdag 3/1, Csere:  Herbert, Borsos T., 1, PORDÁN B. 5, Lele 4/1, Vadkerti G. 2, Hanusz, Edző Sótonyi László

Az eredmény alakulása: 6. perc 1-4, 10. perc 3-6, 18. perc 8-8, 26. perc 11-10, 35. perc 16-14, 41. perc 20-18, 51. perc 23-23, 56. perc 23-26

Kiállítások: 12 ill 14 perc

Hétméteresek: 2/2 ill 3/2

MESTERMÉRLEG:

Kökény István: – Az összkép alapján a négy gól különbség soknak tűnik, de ha eggyel kaptunk volna ki, az talán még jobban fájna. Közel voltunk ahhoz, hogy egy, vagy két pontot tudjunk szerezni a Csurgótól. Persze előre örültem volna ennek az eredménynek, de így a meccs után úgy érzem, minimum döntetlent érdemeltünk volna.

Sótonyi László: – Küzdésből jelesre vizsgáztunk. Örülök annak, hogy sok dolgot viszont láttam abból, amit gyakoroltunk.

ifjúsági eredmény:

Ceglédi KK SE – Csurgói KK 19 – 37 ( 7 – 18 ) ceglédi gólok: Müller 8, Imregi F. 3, Dávid 2, Földi 2, Apró 2, Varga 1